NFW: Zachodniopomorski OW jako pierwszy zakontraktował państwowe ratownictwo medyczne

25 Marca 2019, 10:55 Ratownicy

Zachodniopomorski Oddział NFZ informuje, że jako pierwszy w Polsce zakontraktował świadczenia udzielane przez podstawowe i specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego. Konkurs wygrała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, która jako jedyna złożyła ofertę.  

Od 1 kwietnia 2019 roku w ramach nowego kontraktu WSPR obsługiwać będzie dwa rejony operacyjne.

W rejonie zachodnim pracować będzie 41 podstawowych i  8 specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Rejon wschodni WSPR obsłuży wraz z trzema podwykonawcami: ze Szczecinka, Malechowa i Polanowa, mając do dyspozycji łącznie 32 karetki podstawowe i 8 specjalistycznych.

Umowa obowiązuje od 1 kwietnia 2019 do końca 2020 roku.

Kontrakt na 2019 rok, obejmujący trzy kwartały, opiewa na kwotę ponad 77 mln złotych (77 101 005,78 zł).

Podstawę do zawarcia umowy stanowi  Plan Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Zachodniopomorskiego przygotowany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, a zatwierdzony przez Ministra Zdrowia.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie funkcjonuje w systemie ratownictwa medycznego od wielu lat. W tegorocznym konkursie, jako jedyna złożyła swoją ofertę, obejmując systemem państwowego ratownictwa medycznego całe województwa zachodniopomorskie.

Konkurs rozstrzygnięty także w Małopolsce

Także Małopolski OW NFZ poinformował w poniedziałek, że rozstrzygnął postępowania w sprawie zawarcia umów  w rodzaju ratownictwo medyczne na terenie województwa małopolskiego. Od 1 kwietnia 134 zespoły ratownictwa medycznego będą zabezpieczać Małopolskę w 2 rejonach operacyjnych.

Źródło: Zachodniopomorski OW NFZ, Małopolski OW NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz