"Położna na medal" wybrana i nagrodzona

25 Marca 2019, 14:54

Nagrodzono laureatów 5. edycji ogólnopolskiego konkursu "Położna na Medal". Tegoroczną zwyciężczynią została Anna Wojtyla, położna z Częstochowy.

Wręczenie nagród laureatom 5. edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na Medal” odbyło się w piątek podczas uroczystej Gali w Warszawie.

Kampania społeczna „Położna na medal” prowadzona jest od 2014 roku i ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają w opiece okołoporodowej poprzez zwiększenie wiedzy na temat coraz wyższych kompetencji medycznych oraz związaną z tym odpowiedzialnością, osób wykonujących ten zawód.

W ramach kampanii „Położna na medal” odbywa się ogólnopolski plebiscyt, w którym pacjenci wybierają trzy najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Pani Anna Wojtyla, położna z Częstochowy. Kolejne miejsca zajęły: Alina Jedlińska (Katowice) i Renata Lustyk (Inowrocław).

Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan. Patronat nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Źródło: NIPiP

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz