Przegląd prasy

26 Marca 2019, 8:41 prasa

GSK otwiera GSK Finance HubSuper Express – Materiał we współpracy GSK. Nowe centrum finansowe będzie odpowiedzialne za procesy finansowe całej Grupy GSK w Europie. Inwestycja o wartości 30 mln zł utworzy w Poznaniu 200-300 nowych miejsc pracy.

Naturalne, czyli zdrowie – Nasz Dziennik (Karolina Goździewska s.16-17)- Rozmowa z kardiologiem i internistą, dr Joanną Barczyńską nt. fenispirydów oraz leków OTC. ]

Wirtualne skierowania trudne do wdrożenia – Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, s.A6)- Wywiad z J. Cieszyńskim o e-rozwiązaniach w ochronie zdrowia.

Legalna marihuana napędza dziki rynek – Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, Patrycja Otto s.a7) – Wraz z wejściem do aptek medycznych konopi rozwija się alternatywny obrót.

Wielki Brat spojrzy na pacjentów Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) = Monitoring pomieszczeń ogólnodostępnych- dopuszczalny. Zakazany za to w gabinetach i salach chorych, ale z wyjątkami. Kwestia kamer w szpitalach została uregulowana w związku z rozporządzeniem PE i Rady UE, którą przyjął Senat.

Lekarze rodzinni upominają się o małe przychodnie – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10)- POZ OK to projekt pilotażu opieki koordynowanej w POZ przygotowany przez Porozumienie Zielonogórkie. Jest on uzupełnieniem trwającego pilotażu POZ PLUS.

Commarch wytacza ciężkie działa Puls Biznesu (Grzegorz Suteniec, s.4-5) – Krakowska spółka po utracie części kontraktu w ZUS wysuwa poważne zarzuty: od czynów nieuczciwej konkurencji po „Atak hakerski”. Asseco i ZUS odpierają je i przygotowują pozwy do sądu.

W trosce o serca Polaków Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A11) – Kardiolodzy ostrzegają, że bez inwestycji w profilaktykę chorób serca nadal będą one zabijać częściej niż nowotwory.

Fala fałszywych informacji o cholesteroluRzeczpospolita (Małgorzata Kaferska-Łysek ,s.11)- Coraz częstsze doniesienia, że nie jest on przyczyną miażdżycy są nieprawdziwe, a ich rozpowszechnianie jest niebezpieczne dla zdrowia – alarmują kardiolodzy.

Zajęliście się nim dopiero, gdy stracił przytomność - Fakt s.4 - Rodzina zmarłego pacjenta z Sosnowca odpowiada na tłumaczenia wiceministra zdrowia. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz