J.Szczurek-Żelazko zwróciła się do Wojewody Śląskiego o kontrolę SOR-ów

27 Marca 2019, 16:11 Józefa Szczurek-Żelazko (MZ)

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych na terenie tego województwa.

- W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami medialnymi dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych znajdujących się na obszarze województwa śląskiego, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w ramach zadań realizowanych w zakresie nadzoru nad systemem ratownictwa medycznego zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim - poinformowała Politykę Zdrowotną rzecznik prasowa resortu zdrowia Sylwia Wądrzyk.

Dodała, że ponadto Śląski Oddział Wojewódzki NFZ prowadzi aktualnie działania kontrole w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Sprawdzane są między innymi organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność.

Kontroli podlegają również kwestie dotyczące personelu medycznego, między innymi czy szpital zatrudnia odpowiednią, zgodną z kontraktem liczbę lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej.

O śmierci pacjenta na izbie przyjęć Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego pisaliśmy tutaj: Tragedia w Sosnowcu. Pacjent zmarł na izbie przyjęć po 9 godzinach czekania

W tej sprawie także Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wszczęciu postępowania wyjaśniającego i kontroli Postępowanie RPP ws. śmierci pacjenta w szpitalu miejskim w Sosnowcu

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz