AstraZeneca likwiduje 100 miejsc pracy

28 Marca 2019, 13:53 laboratorium

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi wielomilionowych inwestycji z zakład produkcyjny w Macclesfield w Wielkiej Brytanii, AstraZeneca zdaje się wycofywać ze swoich placów. W ostatnich dniach firma zapowiedziała również redukcję zatrudnienia w fabryce wytwarzającej m.in. lek Zoladex.

Załoga drugiego co do wielkości zakładu produkcyjnego brytyjskiego potentata farmaceutycznego nie ma powodów do zadowolenia- podaje portal FiercePharma. Firma przyznała bowiem, że w planach ma redukcję zatrudnienia i chce zlikwidować w sumie 100 miejsc pracy. Producent wyjaśnia, że zmiana w zatrudnieniu to efekt wcześniejszych inwestycji w nowoczesną linię opakowań wartą 50 mln dolarów, która przyniosła zdaniem władz spółki nadspodziewane efekty i wzrost wydajności. W efekcie spółka uznała, że nie potrzebuje 94 pracowników spośród około 1800 zatrudnionych w Macclesfield.

AstraZeneca kilka miesięcy temu przyznała również, że wstrzymuje się z dalszymi inwestycjami na wyspach. Wszystko przez niepewną przyszłość związaną z wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur UE.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz