LPR modernizuje kolejne bazy z unijnym wsparciem

28 Marca 2019, 15:23

Kolejną umowę o dofinansowanie dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podpisano w czwartek w MZ. Inwestycja o łącznej wartości ponad 23 mln zł obejmie wybudowanie i modernizację baz w Bydgoszczy-Osielsku, Katowicach, Białymstoku i Szczecinie-Goleniowie.

Lotnicze Pogotowie udziela m.in. pomocy w razie poważnych wypadków drogowych, czy transportuje pacjentów w najcięższych stanach między placówkami.

- Jesteśmy dumni z Waszej służby i odwagi ratowania życia. Cieszymy się, że wsparcie ze środków unijnych poprawia jakość i warunki waszej pracy – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Modernizacja baz LPR jest niezwykle ważna szczególnie w kontekście spełniania standardu tzw. „złotej godziny”, czyli nieprzekraczania 60 minut pomiędzy zdarzeniem a rozpoczęciem specjalistycznego leczenia.

Obecna perspektywa finansowa środków unijnych pozwala na kontynuację rozpoczętych działań w zakresie budowy, remontów oraz doposażanie kolejnych baz: w Płocku, Olsztynie, Lublinie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy oraz dalszą modernizację i rozbudowę baz w Gdańsku, Sanoku, Szczecinie i Białymstoku. Cały projekt ze względów technicznych podzielono na III etapy. Jego szacowana łączna wartość to 73,6 mln zł.

Uzupełnieniem podjętych działań z dofinansowaniem unijnym jest przystosowanie śmigłowców oraz wyposażenie załogi w sprzęt pozwalający na wykonywania operacji lotniczych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w nocy.

Źródło: MZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz