Pielęgniarki: "Porada pielęgniarska- knot skazany na porażkę"

29 Marca 2019, 10:40 pielęgniarka

Miał być przełom, usprawnienie działania…A otrzymaliśmy skomplikowane zasady udzielania świadczenia, oparte na niejasnym regulaminie wewnętrznym (!), który może być w każdym zakładzie inny - oceniają Pielęgniarki Cyfrowe.

 

 

Odtrąbiono samodzielność w udzieleniu porady, którą natychmiast obwarowano koniecznością przekazania przez pielęgniarkę wszelkich informacji lekarzowi, co jest niewykonalne i czasochłonne. Dodatkowo wprowadzono wymóg zlecenie lekarskiego (!), odbierając pielęgniarce możliwość samodzielnego decydowania o udzieleniu świadczenia - zauważa Stowarzyszenie Pielęgniarek.

- 8 zł za poradę specjalistyczną ? Zapoznanie się z dokumentacją, badanie fizykalne, dobór leczenia, wystawienie recepty, uzupełnianie dokumentacji, wystawienie zaświadczenia dla lekarza, wszystko za 8 zł ? - pytają - Nie przekonuje nas kwota 8 złotych… Nie da się pacjenta dobrze zaopatrzyć specjalistycznie za równowartość kiepskiej kawy - podkreślają pielęgniarki wnioskując o wycenę świadczenia na poziomie ok. 30 zł.

źródło: Pielęgniarki Cyfrowe

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz