MedApp planuje przejście z NewConnect na główny rynek GPW

03 Kwietnia 2019, 13:31 stetoskop telefon informatyzacja

Zarząd MedApp S.A. szacuje, że debiut Spółki na głównym rynku GPW nastąpi w 2020 roku.  W roku bieżącym Spółka zamierza złożyć prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego, w związku z przeniesieniem notowań. 

Wejściu na główny rynek GPW nie będzie towarzyszyć emisja akcji. 

MedApp S.A. intensywnie pracuje nad ekspansją zagraniczną swoich rozwiązań technologicznych. W tym zakresie ma już pierwszą umowę na dystrybucję systemu telemedycznego CarnaLife w krajach nadbałtyckich. Spółka pracuje nad kolejnymi kierunkami zarówno w Europie, Azji jak i USA.

Duże znaczenie w ekspansji zagranicznej ma współpraca technologiczna z Microsoft, który kładzie coraz większy nacisk na rozwiązania IT w służbie ochrony zdrowia - podkreślają przedstawiciele MedApp. Satya Nadella, szef Microsoftu w ostatnim liście do akcjonariuszy wymienił MedApp jako jedną z firm z którą współpracuje w zakresie technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR) Microsoft HoloLens. Spółka przygotowuje się do wejścia ze swoimi rozwiązaniami na rynek amerykański. Obecnie wniosek o certyfikację złożony przez MedApp jest procedowany przez amerykański urząd ds. leków FDA.

Ponadto, spółka prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie dystrybucji swoich systemów do Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wprowadzenie CarnaLife i CarnaLife Holo jest możliwe dzięki posiadanej przez spółkę Certyfikacji Europejskiej, honorowanej również w tamtym regionie.

źródło: medapp

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz