Ł.Szumowski: od lipca wzrost wyceny kolejnych świadczeń w szpitalach

03 Kwietnia 2019, 13:44 pieniądze

- W lipcu będzie wzrost wycen kolejnych świadczeń w szpitalach - zapowiada minister zdrowia Łukasz Szumowski i podkreśla, że intencją resortu jest poprawa sytuacji szpitali powiatowych. Jak przypomniał, już nastąpił wzrost wyceny świadczeń z zakresu chirurgii i interny, na co przeznaczono dodatkowe 650 mln zł.

- Rozmawiamy z przedstawicielami szpitali powiatowych - poinformował w środę minister.  - Naszą intencją jest poprawa sytuacji szpitali powiatowych - zapewniał, a jednocześnie stwierdził, że 25 proc. szpitali generuje 90 proc. długu, zaś 75 proc. placówek nie ma zadłużenia.

Przypomniał, że na komitecie trójstronnym zapowiadał zwiększenie wyceny świadczeń tak, aby dyrektorzy szpitali mieli zapewnione finansowanie na wzrost wynagrodzeń dla pracowników. Dodał, że 650 mln zł poszło już na wzrost wyceny świadczeń z zakresu chirurgii i interny. 

- To pierwsza transza wzrostu wycen, a w lipcu będzie kolejna - zapewnił.

Przypomniał, że na Komisji Trójstronnej pojawił się także postulat odmrożenia kwoty bazowej. Jak wyjaśnił, jest to obecnie analizowane przez resort zdrowia.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

wlad Niedziela, 07 Kwietnia 2019, 8:49
Już nastąpił wzrost wyceny świadczeń? Jakoś tego nie dostrzegłem....ale propaganda robi swoje
Joe Black Czwartek, 04 Kwietnia 2019, 9:23
A MY SWIADCZENIODAWCY Z INNYCH DZIEDZIN NIZ SZPITALE PODZIEKUJEMY WAM WE WRZESNIU