Polska firma opracuje trzy leki biopodobne

04 Kwietnia 2019, 16:15

Mabion rusza z ofensywą. W drugim półroczu giełdowa spółka chce rozpocząć prace badawczo-rozwojowe nad trzema nowymi molekułami. Leki mają być odpowiednikami preparatów stosowanych w terapii chorób autoimmunologicznych, metabolicznych oraz onkologicznych.

Giełdowy potentat zaktualizował strategię dotyczącą rozwoju produktów i przyspiesza rozpoczęcie prac nad kolejnymi molekułami.

- Mamy silny i doświadczony zespół, który ma wszelkie niezbędne kompetencje, by rozwijać nowe produkty. Po przeanalizowaniu kluczowych czynników doszliśmy do wniosku, iż jesteśmy gotowi operacyjnie, finansowo i kadrowo na zainicjowanie kolejnych projektów jeszcze w tym roku. O zastosowaniach leków będziemy informować w momencie rozpoczęcia prac nad nimi – mówi dr inż. Sławomir Jaros, członek zarządu Mabion.

Obecnie spółka realizuje projekty mające na celu opracowanie leków MabionCD20, MabionMS i MabionEGFR. Do tego mają dość nowe projekty, nad którymi prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.

- W trakcie wewnętrznych prac zarządu stworzyliśmy pipeline leków, które chcielibyśmy zacząć rozwijać w średnim i długim okresie. To projekty dotyczące między innymi chorób autoimmunologicznych i onkologicznych, których rozpoczęcie – jak wynika z naszych założeń – nastąpiłoby dopiero po podpisaniu umowy partneringowej na rozwój danego leku. Nie wykluczamy jednak, że w niektórych przypadkach rozwój projektów z tej grupy rozpoczniemy samodzielnie – komentuje Artur Chabowski, prezes Mabionu.
AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz