Warszawa: Szpital MSWiA otworzył po remoncie klinikę Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej

05 Kwietnia 2019, 11:42

W Szpitalu MSWiA w Warszawie otwarto po remoncie Klinikę Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. Klinika zyskała m.in. nowe łóżka, wyposażenie sal, trzy nowe sale porodowe, salę do cesarskiego cięcia.

Jak informuje szpital, w uroczystym otwarciu w czwartek (4 kwietnia) wziął udział m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. 

- Nowe łóżka, materace, szafki i wyposażenie sal. Ponadto – trzy nowe pojedyncze sale porodowe (każda z osobną łazienką z prysznicem), jedna sala do cesarskiego cięcia i pomieszczenie do monitorowania tętna płodu w trakcie porodu - to tylko niektóre z udogodnień po remoncie Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. Projekt był dofinansowany ze środków unijnych. 

Dzięki zrealizowanej inwestycji zwiększyła się liczba łóżek w Klinice (zamiast 16 – 18), ilość stanowisk z inkubatorami (zamiast 4 – 6) oraz zakupiono: nowe aparaty do USG, respiratory, diatremię laparoskopową, lampy do fototerapii dla noworodków, laparoskop.

Ponadto klinika będzie dysponować nowoczesną salą do monitorowania noworodków, z pełnym systemem nadzoru. Nad pracą Kliniki czuwa zespół 60 położnych i 25 lekarzy, łącznie z rezydentami. 

Koszt przebudowy Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej wyniósł 5,2 mln zł, z tego dofinansowanie ze środków unijnych – 3,44 mln zł, a wkład własny – 1,76 mln zł.

W ramach projektu kupiono również aparaturę i urządzenia do Kliniki i Pododdziału Fizjologii i Patologii Noworodków za kwotę 1,8 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło 1,4 mln zł, a środki własne – 0,4 mln zł. 

W ramach projektu zakupiono również 7 kardiomonitorów i 1 respirator dla Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii z sumarycznym dofinansowaniem – 400 tys. zł. 

Projekt zakłada także przebudowę i wymianę wyposażenia Kliniki i bloku operacyjnego Ortopedii i Traumatologii. Ze środków własnych zostanie wymieniony sprzęt w Zakładzie Usprawniania Leczniczego – 60 tys. zł.

Całość dofinansowania w projekcie wyniesie 15,6 mln zł.

Remont trwał od sierpnia 2018 r.

Źródło: CSK MSWiA

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Kamiya Poniedziałek, 25 Listopada 2019, 23:40
Potwierdzam ze porod w MSWiA to dramat. Zmasakrowali mi krocze podczas porodu. Po połogu miałam dwie plastyki poprawy estetyki krocza. Pozszywali mi tak że odstawały kawałki „mięsa” . Ból trauma jedyne moje wspomnienia.
Dudik 2 Poniedziałek, 23 Września 2019, 12:43
Szpital pomalowany tylko personel ten sam co wcześniej - wyśmiewa pacjentów podczas zabiegu, jedzenie to kleik przez 3 dni. Potwierdzam wcześniej nie było nawet wc w pokoju tylko 1 brudne na oddziale, po wyjściu rotawirus gwarantowany.
Kobieta Piątek, 05 Kwietnia 2019, 12:52
Do dziś, po porodzie w tym szpitalu w październiku 2005 roku mam traumę.Nikomu nie życzę przeżyć, jakich doświadczyłam w tym szpitalu.