USA: ostrzeżenie przed leżaczkiem Fisher Price. 10 zgonów niemowląt

09 Kwietnia 2019, 9:43 dziecko niemowlę

Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa konsumentów (Consumer Product Safety Commission - CPSC) wydał ostrzeżenie przed leżaczkiem  dla niemowląt Fisher-Price Rock ‘n Play. Od 2015 roku odnotowano w nich bowiem 10 przypadków zgonów najmłodszych dzieci. Chodzi o produkt sprzedawany w USA.

We wspólnym oświadczeniu Fisher Price oraz CPSC podkreśliły, że zdrowie i bezpieczeństwo dzieci jest kluczowe dlatego zdecydowano się o wydaniu ostrzeżenia. W komunikacie podkreślono, że odnotowanych od 2015 roku dziesięć zgonów nastąpiło po tym jak dzieci próbowały się w leżaczku Fisher-Price Rock ‘n Play obrócić na bok lub brzuch. Wszystkie z dziesięciu niemowląt miały trzy i więcej miesięcy.

CPSC zalecił by konsumenci zaprzestali korzystania z produktu w momencie kiedy dziecko osiągnie krytyczny wiek lub tak szybko, jak niemowlę zdobędzie umiejętność przekręcania się. Zwrócono również uwagę, że urząd ostrzegał już wcześniej i przestrzegał rodziców przed stosowaniem leżaczka do spania.

Warto też pamiętać, że dzieci korzystające z bujaczków-leżaczków powinny być zapięte przez rodziców pasami bezpieczeństwa.

Jednocześnie w oświadczeniu przypomniano rodzicom o zabezpieczeniu właściwego środowiska dla snu niemowląt - najmłodsi nie powinni spać pod dodatkowymi kocykami, z poduszkami czy pluszowymi zabawkami. Jednocześnie dla bezpieczeństwa dzieci powinny one spać w pozycji na plecach.

https://www.cpsc.gov/s3fs-public/styles/large/public/Fisher-Price%20Rock%20N%20Play.jpg?i60xRjEKI4CuiJG22z2czY9IAKT.iCYl&itok=erM7m2VE

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz