XXIII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej w Warszawie

09 Kwietnia 2019, 10:40 lekarz kardiolog serce zawał

Podsumowanie doświadczeń pierwszych miesięcy pilotażu programu leczenia ostrego niedokrwiennego udaru mózgu za pośrednictwem trombektomii mechanicznej, a także optymalne leczenie pacjentów chorujących na niewydolność serca - m.in. na takie tematy dyskutować będą uczestnicy rozpoczynających się w środę w Warszawie XXIII Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej (WCCI).

Tegoroczna edycja WCCI, czyli Warsaw Course on Cardiovascular Interventions odbędzie się w dniach 9-12 kwietnia. Jak podkreślają organizatorzy, to największa, najstarsza i najbardziej prestiżowa międzynarodowa konferencja z zakresu kardiologii interwencyjnej w Polsce.

Pierwsza edycja WCCI pod nazwą Zachodniopomorskich Warsztatów Hemodynamicznych odbyła się wiosną 1997 roku w Szczecinie i uczestniczyło w niej ponad sto osób. Obecnie konferencje WCCI gromadzą corocznie około tysiąca uczestników, w tym kardiologów, kardiologów interwencyjnych i kardiochirurgów z Polski oraz ze świata, a także przedstawicieli innych dziedzin medycyny zaangażowanych w leczenie kardiologiczne pacjentów - anestezjologów, angiologów, chirurgów naczyniowych, radiologów, neurologów, pielęgniarki i techników medycznych oraz studentów kierunków medycznych.

Wśród wielu punktów tegorocznego wydarzenia jest m.in. sesja poświęcona podsumowaniu doświadczeń pierwszych miesięcy programu leczenia ostrego niedokrwiennego udaru mózgu za pośrednictwem trombektomii mechanicznej, tj. pilotażu, który dotychczas objął łącznie sześć ośrodków w całej Polsce. W dyskusji nt. programu udział wezmą wybitni kardiolodzy i neurolodzy, decydenci oraz przedstawiciel kadr zarządzających w placówkach medycznych.

Na uwagę zasługuje również sesja specjalna Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podczas której eksperci podejmą temat optymalnego leczenia pacjentów chorujących na niewydolność serca - systemowego wyzwania, z którym borykają się wysoko rozwinięte starzejące społeczeństwa.

Jak co roku, wręczona zostanie również Nagroda Andreasa - statuetka przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kardiologii interwencyjnej. Nazwa nagrody wywodzi się od wybitnego specjalisty i wielkiego innowatora lat 70. XX wieku, Andreasa Grüntziga, tragicznie zmarłego twórcy balonowej angioplastyki wieńcowej.

Źródło: materiały prasowe

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz