Przegląd prasy

16 Kwietnia 2019, 8:53 prasa

Niewydolność serca groźna jak rak – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A11) – Diagnoza i terapia w tej chorobie bywają trudniejsze niż w przypadku zawału.

300 pacjentów nadal czeka na lek ratujący życie – Rzeczpospolita (Malwina Użarowska, s.A11) – Argument zbyt wysokiej cen nowych leków na szpiczaka plazmacytowego jest nieprawdziwy w obliczu kosztów jakie generuje sama choroba – wykazali eksperci na spotkaniu prasowym.

Wsparcie w depresji na nowych zasadach – Karolina Kowalska (Karolina Kowalska, s.A15) – Zawód asystenta zdrowienia powinien zostać określony w ramach kwalifikacji- apelują organizacje pacjentów.

Więcej pieniędzy na programy lekowe- Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Prawie 62,7 mln zł więcej trafi na innowacyjne terapie. Resort zmienił rozporządzenie ws. Podziału środków na refundowane leki.

Przymiarki do tępych dyżurów - Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Są już pierwsze szpitale zaineresowane w trybie naprzemiennym. Wciąż jednak trwa ustalanie tego, jak mają wyglądać harmonogramy dyżurów.

Kontrole ZUS bardziej skuteczne - Dziennik Gazeta Prawna (Bożena Wiktorowska s.B11) – DGP dotarł do danych ZUS na temat wpływów z kontroli w ostatnich dwóch latach. W 2018 r. wykonano ok 20 tys. mniej kontroli ZUS z tyułu których do ZUS wpłynęło blisko 50 mln zł więcej.

Infoscan zablokowany przez FDA- Puls Biznesu (Marcel Zatoński, s.6) – Urządzenie telemedycznej spółki nie zostało dopuszczone do użytku na rynku amerykańskim. Zarząd mówi, że to nie koniec, ale kurs sapda.

Z soczewkamatami na podbój rynku – Gazeta Wyborcza (Hubert Orzechowski, s.5) – szkla.com sprzedaje soczewki już w 50 ogólnodostępnych automatach. Do końca 2020 r. ma być ich 150.

Przeoczone badanieNasz Dziennik (Aneta Przysiężniuk-Parys, s.6) – Rozmowa z prof. Robertem Rejdakiem nt. profilaktyki chorób oczu.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz