Przegląd prasy

17 Kwietnia 2019, 9:11 prasa

Leczenie polskiej onkologiiRzeczpospolita (Paweł Łepkowski, s.A12) – Rozmowa z prof. Piotrem Rutkowskim, specjalistą w leczeniu tkanek miękkich i czerniaka o potrzebie utworzenia siei szpitali onkologicznych.

Aptekarz podpowie, jak brać lekiRzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A17) – Wkrótce do konsultacji publicznych ma trafić ustawa umożliwiającą wprowadzenie opieki farmaceutycznej.

Mniej kłopotów dla pacjentówRzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A17) – Papierowego zlecenia na wyroby medyczne nie trzeba będzie potwierdzać osobiście w OW NFZ. Zrobi to zamiast pacjenta lekarz.

Aptekarskie rozbicie dzielnicowe – Dziennik Gazeta Prawna (Patryk Słowik, s.B4)- Portal mgr.farm sprawdził, jak przepisy prawa (w odniesieniu do wymogu przebywania a aptece co najmniej jednego farmaceuty z przynajmniej 5-letnim stażem) interpretują inspektorzy farmaceutyczni w różnych województwach.  Jak się okazuje, interpretacji jest wiele.

Trzynasta emerytura to prawie miliard dla NFZ- Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – 871 mln zł z tytułu składek trafi do NFZ w związku z trzysnatką dla emertów – wylicza Fundacja Onkologiczna Alivia i apeluje, aby skierować te środki na diagnostykę i leczenie raka.

Fundusz przypomina, komu należą się podwyżki – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Dodatkowe środki, które otrzymają szpitale, powinny być przeznaczone na wynagrodzenia dla personelu, który nie jest objęty innymi regulacjami.

Więcej czasu na dostosowanie się do zmian na SORDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Dodatkowy okres przejściowy na wdrożenie systemu TOPSOR zyskają placówki, dla których podmiotem tworzącym jest minister, uczelnia medyczna albo samorząd woj.

NEUCA chce stać się marką rozpoznawalną w Europie – Parkiet (Marcin Begandy, s.4) – Bieżący rok może być dla spółki intensywny pod względem inwestycji. Bliski komercjalizacji jest jeden z projektów budzący zainteresowanie zagranicznych funduszy. Spółka zwróciła się do ubezpieczycieli z pomysłem dot. oferty lekarskich telekonsultacji dla klientów.

Nadzieja w ekspansji zagranicznej – Parkiet s.5- Firma telemedyczna Infoscan S.A. uruchomiła realizację kontraktu dotyczącego sprzedaży urządzeń MED Recorder do GBF International, firmy powiązanej z Bayard Medical. Zamówienie obejmuje 20 urządzeń MED Recorder oraz 20 licencji na 5-letni dostęp do systemu telemedycznego Medium24.  Przez kolejne 5 miesięcy GBF.

Zielone światło dla FGFR – Parkiet s.5- FDA dopuściła do obrotu erdafitinib w leczeniu nowotworów układu moczowego.

Chcą psychiatrii w Szpitalu PraskimGazeta Wyborcza (Martyna Śmigiel, s.5) – Radni chcą, by w Szpitalu Praskim powstał oddział psychiatrii dziecięcej i apelują do NFZ, by na leczenie psychiatryczne dzieci przeznaczył więcej pieniędzy.

Dodatki

Zdrowie i uroda- super express

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

ilona Środa, 17 Kwietnia 2019, 9:37
Nie no super, pacjent nie musi potwierdzac zlecenia na wyroby... zrobi to lekarz, no pewnie, już lecę, banda w MZ dalej harcuje, populiści i oszuści