Radni Warszawy chcą oddziału psychiatrii dziecięcej w Szpitalu Praskim

17 Kwietnia 2019, 10:57 dzieci

Radni chcą, by w Szpitalu Praskim powstał oddział psychiatrii dziecięcej i w obawie o utratę lekarzy na rzecz pracy w prywatnych gabinetach, apelują do NFZ, by na leczenie psychiatryczne dzieci przeznaczył więcej pieniędzy.  

Komisja zdrowia w radzie miasta podjęła już stosowną uchwalę i zaapelowała do władz miasta warszawy o przeznaczenie budynku B Szpitala Praskiego na oddziałach psychiatrii dziecięcej - informuje "Gazeta Wyborcza".

Sytuacja szpitalnych oddziałów psychiatrycznych da dzieci w Warszawie jest tragiczna. Najbliższy całodobowy oddział znajduje się w Józefowie i jest przeciążony. Niedawno, z powodu rezygnacji z pracy wszystkich specjalistów, zamknięto oddział w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury. Wciąż pomaga się tu psychiatrycznie dzieciom, ale nie całodobowo.

-Źródłem problemu nie jest brak specjalistów, ale to, że odchodzą do prywatnych gabinetów. Większość oddziałów psychiatrycznych zamyka się nie ze względu na postulaty płacowe, ale z powodu fatalnych warunków bytowych i przeciążenia lekarzy - komentuje Aleksandra Śniegocka-Goździk (KO).

Remont szpitala praskiego ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Dyrektor miejskiego biura polityki zdrowotnej podjął już rozmowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, by pomogła wyposażyć oddział. Potrzebny jest jednak jeszcze kontrakt z NFZ na udzielanie świadczeń pacjentom - informuje radna m.st. Warszawy. Ich wycena jest jednak niewystarczająca -dodaje. 

źródło: GW

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Józef Środa, 17 Kwietnia 2019, 15:12
Pani Śniegocka startuje w wyborach do PE?