Przegląd prasy

18 Kwietnia 2019, 9:08 prasa

W SOR-ach jak w soczewce skupiają się problemy, z którymi boryka się systemDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Rozmowa z Rzecznikiem Praw Pacjenta, Bartłomiejem Chmielowcem nt. sytuacji na SORach i psychiatrii dziecięcej.

Dwa tytuły to dwie składki zdrowotne – Dziennik Gazeta Prawna (Paulina Szewioła, s.B10) – Obowiązek doprowadzenia składki zdrowotnej w przypadku zaistnienia dwóch tytułów do ubezpieczenia zaistnieje dopiero z chwilą gdy z każdego z nich ubezpieczony osiągnie przychód- uznał NFZ.

Kompleksowa opieka dla osób ze stwardnieniem rozsianym –Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska s.B10) – Koordynator ustali plan terapii dla pacjenta, chorego na SM, a asystent opieki dopilnuje, by był on realizowany.

Dostęp do metadonu w każdym powiecieDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – Niektóre środki do leczenia substytucyjnego będą wydawane na receptę . Ma to ułatwić dostęp do terapii, choć leki będą płątne w 100 proc. Eksperci obawiają się, że dla osób walczących z uzależnieniem cena, może być barierą nie do przejścia.

Czy cukier jest pożywką dla raka? – Gazeta Polska Codziennie (Jacek Szpakowski, s.17) – Stosunkowo niewielka dzienna dawka cukru przyspiesza wzrost nowotworu jelita u myszy, niezależnie od tego, czy były one otyłe czy nie.

Polskie leki pojadą za oceanRzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A14) – Od razu, a nie po pięciu latach polscy producenci będą mogli produkować odpowiedniki medykamentów, którym wygasła wyłączność patentowa- zdecydował PE.

Nowy projekt: do więzienia za informacje o lekachGazeta Wyborcza (Judyta Watoła s.5) – Ministerstwo Zdrowia chce, by informacje o lekach i ich cenie stanowiły tajemnicę refundacyjną. Za jej ujawnienie będzie grozić pięć lat pozbawienia wolności.

Pacjenci donoszą na oszukujących lekarzy – Gazeta Wyborcza (Justyna Sobolak, s.18) – Mężczyzna ze Śląska dowiedział się, że lekarz przepisał mu lek dopochwowy. Pobliski szpital dostał zaś pieniądze z NFZ za porób kobieta, która nie mogła mieć dzieci.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz