Antyszczepionkowcy chcą oświadczenia ministra dot. bezpieczeństwa szczepionek

19 Kwietnia 2019, 11:05 Szczepienia

Kolejna wielokrotna petycja w sprawie bezpieczeństwa szczepień wpłynęła w połowie marca do resortu zdrowia. Tym razem wnioskodawcy oczekują od szefa Ministerstwa Zdrowia opublikowania oświadczenia dotyczącego bezpieczeństwa szczepionek stosowanych w ramach Programu Szczepień Ochronnych.

Tradycją stało się już, że przeciwnicy obowiązku szczepień ochronnych raz na jakiś czas zalewają resort zdrowia lawiną petycji związanych m.in. z bezpieczeństwem szczepień ochronnych.

Tym razem oczekują od szefa resortu zdrowia wydania oficjalnego oświadczenia określonej treści. Ich zdaniem Łukasz Szumowski powinien oświadczyć, że szczepienia ochronne nie podwyższają u dzieci, które je otrzymały, ryzyka chorób przewlekłych (w tym choroby nowotworowej), ryzyka autyzmu oraz ryzyka zgonu z nieznanych przyczyn (w tym również zgonu z powodu SIDS).

Jak informują z "troską" autorzy petycji- takie oświadczenie jest konieczne w obliczu rosnącej z roku na rok liczby osób uchylających się od szczepień ochronnych.

Ich zdaniem publikacja takiego oświadczenia na stronie resortu zdrowia w sposób wydatny zwiększy zaufanie społeczeństwa do preparatów stosowanych w immunizacji.

Jednocześnie autorzy petycji szantażują ministra zdrowia - wskazując, że "ewentualne odrzucenie przedmiotowej petycji, równoznaczne z odmową publikacji przedmiotowego oświadczenia, może jeszcze mocniej podważyć zaufanie opinii publicznej do szczepień ochronnych, skoro sam Minister Zdrowia (pisownia oryginalna- przyp. redakcji) nie ma odwagi, aby swoim nazwiskiem poświadczyć, że szczepienia ochronne są bezpieczne".

Co do tego ostatniego - niestety autorzy petycji nie wykazali się konsekwencją i odwagą, której oczekują od Łukasza Szumowskiego, bowiem nie pozwolili ujawnić swoich danych osobowych.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz