Przegląd prasy

19 Kwietnia 2019, 9:16 prasa

Nowy szpital cofa się przed parkietemPuls Biznesu (Marcel Zatoński, s.8)- Grupa zarządzająca szpitalami powiatowymi zawiesiła plany debiutu na GPW. Uważa, że finansowanie można pozyskać gdzieś indziej.

Samorządowa wojna o zdrowiePuls Biznesu s.9 – Wkrótce okaże się nowy raport ws. Naruszania dyscypliny finansów publicznych w lecznicy w Grudziądzu, która ma kilkusetmilionowe długi.

Niezdrowe długi lekarzyRzeczpospolita (Grażyna Zawadka s.a6) – Prywatna służba zdrowia ma 100 mln zł zaległości. Cienko przędą małe gabinety.

Specjalista znów wypisze leki seniorowiRzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A17) – E-recepta ma znieść uciążliwe obowiązki dla lekarzy i pacjentów i zwiększyć bezpieczeństwo leczenia. Medycy ostrzegają, że cyfryzacja bywa zawodna.

Lekarz z SOR-u odesłał panią Iwonę do domu. Straciła nogę – Fakt s.7 – Lekarz z Rudy Śląskiej nie rozpoznał u pacjentki zakrzepicy. Pacjenta straciła nogę.

Firmy farmaceutyczne upominają się o wsparciePuls Biznesu s.5 – Producenci leków apelują o państwowe wsparcie w ramach Refundacyjnego Trybu Rozwojowego. Przekonują, że w innych krajach to działa.

Dodatki

Tylko zdrowie – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz