Partia Razem do Arłukowicza: Co z wotum nieufności wobec ministra zdrowia?

19 Kwietnia 2019, 12:25 Bartosz Arłukowicz

- Ministerstwo Zdrowia chce wsadzać do więzienia na 5 lat swoich pracowników za to, że pilnują wydatkowania publicznych pieniędzy. Apelujemy do Bartosza Arłukowicza, aby jako przewodniczący Komisji Zdrowia przyjrzał się tej ustawie i złożył w końcu wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia – apelowali dziś przedstawiciele partii Razem.

Chodzi o projekt, do którego dotarła Gazeta Wyborcza, według którego Ministerstwo Zdrowia wnioskuje o to, by informacje o lekach i ich cenie stanowiły tajemnicę refundacyjną. Za jej ujawnienie ma grozić nawet pięć lat pozbawienia wolności.

- Za granicą, transparentność w negocjacjach lekowych odmieniana jest przez wszelkie przypadki. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia zmierza naprzeciw nurtowi idąc na rękę koncernom farmaceutycznym – przekonywali dziś w Warszawie, przedstawiciele Partii Razem.

- Przyjęta niedawno dyrektywa UE mówiąca o tym, że państwa powinny dostosować swoje prawo tak, aby sygnaliści byli chronieni. Ministerstwo Zdrowia chce wsadzać do więzienia na 5 lat osoby za to, że pilnują wydatkowania publicznych pieniędzy. Jeżeli wspomniana ustawa będzie dalej procedowana, będzie ona stanowić zagrożeniem dla wszystkich sygnalistów – mówiła Marcelina Zawisza.

– Apelujemy do ministra Arłukowicza, aby przyjrzał się tej ustawie jako przewodniczący Komisji Zdrowia – wnioskuje Jerzy Przystajko z Razem.

Razem domaga się wotum nieufności wobec ministra zdrowia

3 stycznia Bartosz Arłukowicz zapewnił podczas Komisji Zdrowia, że złoży wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia. Do tej pory wniosku nie ma.

- Skandal i hańba, aby tak traktować pacjentów przez opozycje. Podobno wniosek jest gotowy i wystarczy go złożyć. Apelujemy do Bartosza Arłukowicza, aby złożył ten wniosek, tak by minister Szumowski i premier Morawiecki nie mogli chować się więcej za podsekretarzami, wiceministrami i odpowiedzieli za to, co dzieje się w ministerstwie zdrowia – apelowała M. Zawisza.

JK

 Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz