Przegląd prasy

23 Kwietnia 2019, 8:49 prasa

Gostynin gorszy niż więzienieGazeta Wyborcza (Łukasz Woźnicki, s.3) – Eksperci Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur uważają, że w ośrodku dla „bestii” możę dochodzić do poniżającego i nieludzkiego traktowania.

Tu nie ma miejsca na cud. Jeśli już – to zaplanowany – Polska The Times (Marlena Polok-Kin s.16-17) – Rozmowa z prof. Adamem Maciejewskim o pracy w zespole chirurgów.

Oddział ratunkowy szpitala jak pole bitwyRzeczpospolita (Karolina Kowalska ,s.A12) – Resort zdrowia chce segregować pacjentów b nie umierali w kolejce do lekarza. Eksperci mają wątpliwości, czy system zda egzamin.

Tanie lekarstwa na niejasnych zasadach – Dziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, s.A5) – NIK skontrolowała program Leki 75 plus. Wątpliwości budzi sposób tworzenia listy bezpłatnych medykamentów.

Wystawianie recept na nowych zasadachDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Brak konieczności określania przez lekarza poziomu refundacji leku– to nowa propozycja resortu zdrowia. Lekarze jednak nie są usatysfakcjonowani – wciąż będą musieli stwierdzić czy lek jest refundowany czy nie.

Podjazd to za mało, by zapewnić dostęp do lekarza – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Konieczność dostosowania chociaż jednego stanowiska do osób z niepełnosprawnościami to kryterium podmiotów, w ramach których ma zostać zwiększony dostęp niepełnosprawnych do ginekologa.

Z samorządowcami o cukrzycy – W sieci – Skrót z V Europejskiego Kongresu Samorządów. Rozmowa z dr Jerzym Gryglewiczem z Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego nt. programów samorządowych profilaktyki cukrzycy.

Dodatki

Innowacje w farmacji – Wprost

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz