TVN24.pl: CBA zatrzymało byłego ministra zdrowia

16 Grudnia 2015, 16:11 Łapiński tvn24

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Mariusza Łapińskiego, byłego ministra zdrowia w latach 2001-2003 – informuje portal tvn24.pl.

 

Według  nieoficjalnych informacji portalu do zatrzymania doszło w Białymstoku. Mariusz Łapiński został zatrzymany w związku ze sprawą korupcyjną prowadzoną przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku  –  czytamy.

Zdaniem portalu Mariusz Łapiński został zatrzymany w związku ze sprawą korupcyjną prowadzoną przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku. W informacji czytamy, że tamtejsza prokuratura potwierdziła prowadzenie czynności procesowych:  –  Mogę potwierdzić, że prowadzimy czynności procesowe z dwiema osobami, Mariuszem Ł. oraz Januszem B. W tej chwili to wszystko, co możemy przekazać – powiedział portalowi prokurator Krzysztof Wojdakowski, naczelnik pionu przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Z kolei rzecznik białostockiej prokuratury apelacyjnej Janusz Kordulski poinformował portal , że prokuratura prowadzi sprawę dotyczącą wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych, a wśród zatrzymanych trzech osób, jedna jest funkcjonariuszem publicznym.

Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, działania te mają związek ze śledztwem dotyczącym podejrzenia wyłudzenia podatku VAT.

Źródło: tvn24.pl

Red.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz