MZ rusza z kampanią promującą zawód pielęgniarki i położnej

23 Kwietnia 2019, 13:05

"Stawiam na pielęgniarstwo. Stawiam na położnictwo" - pod takim hasłem rusza kampania promującą zawód pielęgniarki i położnej organizowana przez resort zdrowia oraz środowisko pielęgniarek i położnych. Zaczęto od spotu o... Muzeum Pielęgniarstwa.

Jak poinformowało we wtorek ministerstwo, Departament Pielęgniarek i Położnych wraz z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim i Polskim Towarzystwem Położnych rozpoczyna kampanię promującą zawód pielęgniarki i położnej.
 
Hasło Kampanii to: „STAWIAM NA PIELĘGNIARSTWO, STAWIAM NA POŁOŻNICTWO”.
 
- Mówiąc o przyszłości zawodu należy znać jego historię - podkreśla resort, który opublikował na swojej stronie dwuminutowy film promujący Muzeum Historii Pielęgniarstwa otwarte z końcem ubiegłego roku w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
 
 
Źródło: MZ
 
Nasz komentarz: Fakt, że MZ promuje pielęgniarstwo filmem o muzeum jest dość... ciekawy. Przypomnijmy, że celem jest m.in. zachęcenie młodych osób do zawodu, bo średni wiek pielęgniarek pracujących w zawodzie przekracza 50 lat. 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Xyz Środa, 24 Kwietnia 2019, 11:41
Nie da się tego nawet obejrzeć do końca, jak wystawa zrobiona w podstawówce przez uczniów
A_ Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 21:32
W sumie wszystko w klimatach archaicznych, czyli muzealnych :))) Zawód-profesja nie staje się atrakcyjny przez promocję /pomijam tę jw./. Dobry zawód określany jest poprzez: płace, charakter i organizację pracy i znaczenie społeczne.Tego wszystkiego własnie w odniesieniu do pielęgniarek i położnych próżno szukać. Więc "promując" te zawody trzeba liczyć się z tym, że będzie tylko śmieszniej.
M Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 15:00
I to ma być spot promujący zawód? To jest jakaś parodia spotu.