MZ przeprasza byłą pracowniczkę. To wyrok sądu ws. mobbingu

23 Kwietnia 2019, 14:01 Ministerstwo Zdrowia

Wyrokiem sądu Ministerstwo Zdrowia przeprasza na swojej stronie internetowej swoją byłą pracowniczkę. Chodzi o trwający ponad rok mobbing opisywany w "Fakcie". 

Ministerstwo Zdrowia musiało wykonać wyrok sądu. 
Przeprosiny zamieściło nie na stronie głównej czy w aktualnościach, a w dalszej zakładce, więc dotarcie do informacji wymaga kilku kliknięć.

Oto treść:

"Wykonanie wyroku Sądu Okręgowego:

Ministerstwo Zdrowia przeprasza Panią Joannę Koczaj-Dyrdę za naganne zachowania, których doznawała w pracy od Dyrektora Generalnego Ministerstwa Zdrowia Pana Marcina Antoniaka w okresie od 4 lutego 2014 r. do 30 lipca 2015 r., w szczególności za naruszenie jej godności, dobrego imienia oraz reputacji zawodowej".

Co ciekawe, "Fakt" o przegranej MZ informował blisko rok temu i wtedy też zapadła decyzja o konieczności publikacji przeprosin, ale ukazały się dopiero dziś na www MZ. 

- Urzędniczka i jej rodzina byli długotrwale i uporczywie nękani. Należy jej się odszkodowanie – orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Resort ma wypłacić 84 tys. zł i zwrócić prawie 10 tys. zł kosztów sądowych - informowała gazeta. 

W 2015 r. urzędniczka napisała list otwarty do wszystkich pracowników ministerstwa, w którym ujawniła mobbing. Sąd sprawę wiązał z rzetelnym wykonywaniem obowiązków kontrolerskich przez urzędniczkę i wykryciem przez nią nieprawidłowości. Urzędniczka nie była zresztą jedyną osobą, która za czasów dyrektora Antoniaka (za rządów PO-PSL) alarmowała media o mobbingu. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

asert Wtorek, 23 Kwietnia 2019, 22:07
A kiedy do idpowiedzialnosci za mobbing pociagna bande rudego?