MZ o terminie pilotażu profilaktyki chorób odkleszczowych

23 Kwietnia 2019, 15:44 kleszcz borelioza

- Ministerstwo Zdrowia przewiduje wstępnie w IV kwartale 2019 r. ogłoszenie konkursu o zasięgu ogólnopolskim z alokacją 5 mln zł na realizatorów Pilotażowego programu profilaktyki chorób odkleszczowych - poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król w odpowiedzi na interpelację poselską. Zastrzegł, że program nie zakłada finansowania szczepień.

O tym, że resort przygotowuje program pisaliśmy tutaj MZ ma pilotażowy program profilaktyki chorób odkleszczowych. Resort dotychczas informował ogólnie, że konkurs na realizatorów ogłosi w tym roku: MZ: program profilaktyki chorób odkleszczowych - w 2019 r. wybór realizatorów

W odpowiedzi na interpelację Mieczysława Kazimierza Baszko, ws. wdrożenia projektu szczepień odkleszczowych na terenie woj. podlaskiego, wiceminister poinformował, że wstępnie resort wykonując zadania Instytucji Pośredniczącej dla Programu Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), przewiduje konkurs na realizatorów pilotażowego programu profilaktyki chorób odkleszczowych

Jednocześnie zastrzegł, że termin podlega akceptacji m. in. Komitetu Monitorującego PO WER i w wyniku jego uwag może ulec zmianie.

Jak wyjaśnił, program wstępnie zaplanowany na lata 2019-2023, nakierowany jest na działania o charakterze profilaktyki i jego celem jest zmniejszenie zapadalności i poprawa wykrywalności boreliozy z Lyme poprzez edukację, badania diagnostyczne w kierunku boreliozy oraz konsultacje lekarskie.

- Należy zaznaczyć, że program nie zakłada finansowania szczepień - zaznaczył.

Źródło: sejm.gov.pl

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz