Jutro przed MZ szpitale i pracownicy medyczni przypomną swoje postulaty

24 Kwietnia 2019, 13:00 Ministerstwo Zdrowia

680 mln zł nie załatwi problemów w ochronie zdrowia. Dlatego jutro przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia wspólną konferencję prasową organizują przedstawiciele szpitali powiatowych, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych. 

25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godzinie 12.00 przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie odbędzie się wspólna konferencja prasowa Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, przedstawicieli Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych oraz przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Pracowników Fizjoterapii.

Tematem będzie informacja Ministra Zdrowia o wydatkowaniu dodatkowych 680 milionów złotych, które miały być przeznaczone na poprawę sytuacji finansowej szpitali powiatowych. 

Przypomnijmy, że szpitalom MZ obiecywało rekompensatę wzrostu kosztów działania w zeszłym i w tym roku. Z kolej pracownikom medycznym podwyżki. Wyszło na to, że kwota uruchamiana przez MZ ma starczyć na obydwa cele. Według szpitali podniesie im ona ryczałty o niespełna 2-3 proc., podczas gdy postulują 15 proc. Z kolei pracownicy medyczni chcą znaczonych pieniędzy i jasnych deklaracji co do wysokości podwyżek. Fizjoterapeuci postulują 1600 zł brutto - tyle dostały wcześniej pielęgniarki. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz