CBA: Zatrzymaliśmy trzy osoby w sprawie dot. korupcji

16 Grudnia 2015, 16:55 CBA

Jak informuje CBA, agenci białostockiej delegatury CBA zatrzymali trzy osoby uwikłane z w korupcyjny proceder. Do zatrzymań doszło w trzech miejscowościach. Postępowanie prowadzi prokuratura w Białymstoku, która po przesłuchaniu zatrzymanych przedstawiła im zarzuty o charakterze korupcji. Wcześniej portal tvn24.pl podał nieoficjalnie, że dziś CBA zatrzymało byłego ministra zdrowia.

Jak informuje CBA, do zatrzymań doszło w Gdyni, Warszawie i jednej z pod warszawskich miejscowości. Agenci CBA w czasie prowadzenia śledztwa ustalili, że jedna z zatrzymanych osób, w zamian za rozdział środków publicznych odpowiednim podmiotom, przyjęła korzyść majątkową.

Dwie pozostałe osoby były beneficjentem wspomnianych środków i zarazem wręczającymi  łapówki. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania i gabinety zatrzymanych, tam zabezpieczono dokumenty związane ze sprawą. Podejrzani trafili do białostockiej Prokuratury Apelacyjnej, która jest gospodarzem tego postępowania. Po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Wcześniej portal tvn24.pl podał nieoficjalną informację, że CBA zatrzymało byłego ministra zdrowia.

Źródło: cba.gov.pl

Red.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz