Pierwsza taka spółka technologiczna z branży medycznej na GPW?

29 Kwietnia 2019, 9:44 wirtualna rzeczywistość technologia

Polska spółka technologiczna, działająca w segmencie medycznym – InventionMed złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Twórca innowacyjnego symulatora o nazwie TutorDerm może być pierwszą spółką z branży VR, notowaną na GPW.

Notowana dotychczas na NewConnect spółka przygotowuje się do przejścia na GPW. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.

– Zmiana rynku notowań to przemyślana decyzja, która pozwoli nam na szybszy rozwój. Obecność na GPW daje nam możliwość dotarcia do szerszego grona inwestorów. Zwiększy się również nasza rozpoznawalność – liczymy, że dzięki temu łatwiej nam będzie pozyskać nowych, zarówno polskich jak i zagranicznych partnerów biznesowych - komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

TutorDerm to urządzenie stworzone na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Innowacyjny projekt opracowany przez spółkę z Bydgoszczy wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), a także podwójnej immersji. Symulator odzwierciedla procedury i działania, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem urządzenia i jego komercjalizacją. Przeprowadzane są także programy pilotażowe. W najbliższym czasie InventionMed planuje również poszerzenie projektu o nowe moduły.

Komercjalizacja pierwszego urządzenia InventionMed zaplanowana jest na koniec I kw. 2020 r. a uzyskanie progu rentowności projektu TutorDerm najpóźniej w 2021 r. Spółka planuje także osiągnięcie poziomu 30 proc. udziału przychodów ze sprzedaży zagranicznej na koniec 2020 r., na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan, gdzie buduje już swoją rozpoznawalność. Firmą interesują się  zagraniczne fundusze inwestycyjne, takie jak Hong Kong Kam Fung Group Company Limited.

 – Nasza strategia biznesowa zakłada komercjalizację urządzenia TutorDerm oraz jego dalszy rozwój. Już niedługo poszerzymy projekt o kolejne moduły. W planach jest również otwarcie „Wirtualnego szpitala”. Naszym flagowym projektem zainteresowane są zagraniczne kliniki, jak również zagraniczni inwestorzy - dodaje Tomasz Kierul.

źródło: mat. pras

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz