4,1 mln dolarów na aplikację mobilną dla osób z problemami psychicznymi

07 Maja 2019, 9:18 media społecznościowe telefon

Meru Health, fińska firma informatyczna zajmująca się zdrowiem psychicznym, pozyskała środki finansowe w wysokości 4,2 mln dolarów.

Dofinansowanie pochodzi z IT-Farm, Lifeline Ventures, Y Combinator, Bonit Capital i Freestyle Capital.

Startup zamierza wykorzystać nowe pieniądze na dodatkowe badania kliniczne i walidacje wyników  kolejnych programów pilotażowych dla pracodawców i systemów opieki zdrowotnej.

Czym jest Meru?

Firma wprowadziła na rynek aplikacje mobilną zrzeszający terapeutów, do których użytkownicy mają dostęp w ramach abonamentów.Startup współpracuje z pracodawcami oferując 12-tygodniowy program obejmujący konsultacje i sesje terapeutyczne.

Aplikacja umożliwia użytkownikom również dostęp do grup wsparcia, w których mogą wypowiadać się w pełni anonimowo. 

Aplikacja skierowana jest do osób cierpiących na lęki, wypalenie zawodowe i depresję. Lekarze mogą również kierować pacjentów do wybranych programów.

 W 2017 r. Organizacja zdrowotna należąca do kalifornijskiego Sutter Health, Palo Alto Medical Foundation, wykorzystała cyfrowy program startowy do zwalczania depresji i wypalenia zawodowego wśród lekarzy.

Na walidacje wyników poczekamy jeszcze dwa lata

Terapeuci wraz z start-upem przeprowadzili szereg programów pilotażowych i badań dla platformy firmy. Skuteczność platformy Meru, zostanie oceniona w dwuletnim badaniu przez VA Palo Alto Health Care Systems i Stanford Medicine.

 JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz