Lekarze realnie o programie zdrowotnym KE

06 Maja 2019, 11:18 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

Zdrowotny program Koalicji Europejskiej wzbudził wiele emocji w środowisku lekarskim, a także wśród urzędników i ekspertów ochrony zdrowia. Redakcja Polityki Zdrowotnej zebrała najciekawsze komentarze, jakie pojawiły się w przestrzeni publicznej.

Zanim przeczytasz ten artykuł zobacz: Koalicja Europejska z pomysłem na polskie zdrowie

Najwięcej komentarzy dotyczących zdrowotnego programu Koalicji Europejskiej pojawiło się w serwisie Twitter. Główną przeszkodą, wskazywaną przez środowisko medyków i osób związanych z ochroną zdrowia, w odniesieniu do realizacji obietnic wyborczych KE okazała się niewystarczająca liczba kadr medyczny. Wskazywał na to m.in. Adam Niedzielski, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia, oraz Michał Bulsa, członek Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, zarządu Porozumienia Rezydentów oraz przewodniczący Komisji ds. Młodych Lekarzy NRL.

Problem kadr był nie jedynym, który pojawił się wśród komentarzy. Jakub Kosikowski, rezydent onkologii, wskazał również zastrzeżenia merytoryczne dotyczące m.in. zapowiedzi 60 minutowego oczekiwania na SOR. Przypomnijmy, że jednym z punktów zdrowotnego programu jest ustalenie limitu godziny na realizację badań, postawienie diagnozy i podjęcie decyzji lekarskiej u osoby pojawiające się na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

 Natomiast Mikołaj Sinica, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL, całość obecnej sytuacji w ochronie zdrowia i prób jej naprawienia skwitował jednym zdaniem.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz