Radziwiłł prosi CEM o wyjaśnienie ws. wyników lekarzy podczas egzaminu

17 Grudnia 2015, 11:03 Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia skierowało do dyrektora Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi prośbę o przedstawienie stanowiska w sprawie wyników Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w sesji jesiennej. Aż kilkadziesiąt procent lekarzy nie zdało egzaminu. Szokująco niskie wyniki dotyczą niemal wszystkich specjalizacji.

Podchodzący do egzaminu lekarze są przekonani, że zakres oraz poziom trudności pytań nie był odpowiednio dostosowany do obowiązujących programów specjalizacji. Niesprawiedliwy i krzywdzący, według lekarzy, wynik egzaminu, wymaga pilnej interwencji. Dlatego też, Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Ministra Zdrowia oficjalne pismo z prośbą o wprowadzenie zmian przed kolejną sesją egzaminacyjną. W związku z zaistniałą sytuacją i budzącymi wątpliwości wynikami, ministerstwo czeka na wyjaśnienie, które pozwoli podjąć dalsze kroki w tej sprawie.

Formę i przebieg Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego regulują przepisy  ustawy z dnia 5 grudnia 1996 roku o zawodach lekarza i lekarza dentysty.  Zgodnie z art. 16r ust. 11 ww. ustawy test oraz pytania lub zadania egzaminu ustnego opracowuje i ustala CEM w porozumieniu z konsultantem krajowym właściwym dla danej dziedziny medycyny lub jego przedstawicielem odrębnie dla każdej dziedziny medycyny oraz na każdą sesję egzaminacyjną.

AP

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz