Ł.Szumowski: większa obecność pielęgniarki w szkole będzie z korzyścią dla dzieci

09 Maja 2019, 14:26 dzieci

- Większa obecność pielęgniarki w szkole będzie z korzyścią dla dzieci - ocenił minister zdrowia Łukasz Szumowski odnosząc się do ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami, którą na obecnym posiedzeniu zajmuje się Senat.

W środę senatorowie z komisji nauki, edukacji i sportu oraz komisji zdrowia opowiedzieli się za przyjęciem przez Izbę Wyższą Parlamentu tej ustawy bez poprawek Senackie komisje nauki oraz zdrowia za ustawą o opiece nad uczniami bez poprawek

- Wydaje się, że tam jest bardzo dobry ruch dla uczniów, dla populacji dzieci, ponieważ mamy więcej w przeliczeniu na ucznia pielęgniarek w systemie, czyli będziemy mieli częściej niż do tej pory tę pielęgniarkę w szkole - mówił dziennikarzom w czwartek minister. Jak dodał, w ustawie dokładnie jest określona rola pielęgniarki, zasady współpracy między rodzicami a pielęgniarką.

- I tu ta pełnia władzy rodzicielskiej jest niezwykle ważna, bo kiedyś było z tego powodu trochę kontrowersji i żadne dane medyczne uczniów nie będą przekazywane gdzieś poza bez zgody rodziców, bez pełnej akceptacji rodziców - stwierdził Ł.Szumowski.

- Ta większa obecność pielęgniarki w szkole będzie z korzyścią dla dzieci. Wiemy ,że wiele chorób cywilizacyjnych ma swój początek już w szkole i zbiera swoje żniwo, choćby problem otyłości u dzieci, który rośnie bardzo szybko w Polsce - dodał.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz