Biomed Lublin: Pozytywna opinia ws. 100 tys. dawek szczepionek przeciw gruźlicy

10 Maja 2019, 10:30 Szczepienia
Jedyny producent szczepionki przeciwgruźliczej dla noworodków, firma Biomed Lublin, zapewnia, że preparatu nie zabraknie. Producent farmaceutyków uzyskał potwierdzenie pozytywnych wyników szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10, co umożliwia dopuszczenie do obrotu i sprzedaż zbadanej serii tego preparatu. - Ponad 100 tysięcy dawek szczepionki trafi niezwłocznie do polskich odbiorców - zapewnia prezes spółki.

- Na szczęście nie sprawdził się czarny scenariusz, zapowiadany w mediach i nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych - informuje Marcin Piróg, prezes giełdowego Biomedu Lublin.

Zobacz:Ł.Szumowski o szczepionce przeciwko gruźlicy: ta partia jest bezpieczna

W styczniu tego roku spółka powiadomiła prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o czasowym wstrzymaniu obrotu szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 z powodu nieprawidłowości w procesie jej wytwarzania. Zlecono wówczas przeprowadzenie powtórnych badań kontrolnych produktu przez niezależny instytut badawczy. 

-Nasze wewnętrzne badania jakościowe zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem Państwowego Zakładu Higieny i ponad 100 tysięcy dawek szczepionki trafi niezwłocznie do polskich odbiorców. Szczepienia będą przebiegały bez zakłóceń - poinformował w czwartek prezes lubelskiej spółki. - Z ogłoszeniem pełnego powrotu do normalnej produkcji musimy jednak poczekać na osiągnięcie powtarzalności w osiąganiu pozytywnych wyników jakościowych - będzie to miało miejsce już na początku III kwartału - dodał.

JK 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz