CSIOZ: trwa konkurs na projekty dedykowane poprawie życia osób starszych

10 Maja 2019, 11:48 seniorzy

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przypomina, że trwa konkurs na projekty w międzynarodowym Programie Active and Assisted Living Programme (ALL), dedykowanym poprawie życia osób starszych.

Program AAL wspiera projekty badawczo-rozwojowe wykorzystujące technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), by uzyskać poprawę jakości życia ludzi starszych. Program jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Horyzontu 2020.

Głównym celem programu jest stymulacja generowania innowacyjnych produktów, usług i systemów opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych (ICT), by zapewnić komfortowe funkcjonowanie ludzi starszych.

W ramach realizowanego Programu raz w roku ogłaszane są konkursy. Każdy z nich koncentruje się na innym zagadnieniu. W tym roku temat konkursu to: Sustainable Smart Solutions for Ageing Well.

Nabór wniosków kończy się 24 maja 2019 r.

Jak podkreśla CSIOZ, sukcesem Polski będzie realizacja ambitnych projektów, których rezultaty będzie można wykorzystać na różnych płaszczyznach funkcjonowania osób starszych, których zgodnie z prognozami demograficznymi będzie w naszym kraju systematycznie przybywać.

Źródło: CSIOZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz