NRL wzywa wszystkich lekarzy do manifestowania

13 Maja 2019, 12:57 Recydenci_protest

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wystosowało apel do całego środowiska medyków wzywając ich do udziału w manifestacji 1 czerwca.

 

- Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej z dezaprobatą przyjmuje niewywiązywanie się Ministra Zdrowia z przyjętych zobowiązań wobec środowiska lekarskiego, szczególnie w zakresie nakładów na ochronę zdrowia- czytamy w stanowisku przyjętym przez NRL.

Władze samorządu zwróciły się zatem do wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów o udział w manifestacji organizowanej przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Przypomnijmy, że manifestacja ma się odbyć już za niecałe trzy tygodnie- 1 czerwca.

AM

Zobacz również:

Diagności i fizjoterapeuci pytają: co z naszymi pieniędzmi?

B.Fiałek: Główny problem całego systemu opieki zdrowotnej, w tym SOR, to skrajne niedofinansowanie

K. Bukiel: zgłaszanie nieprawidłowości na SOR skończy się blokowaniem szpitali

Lekarze popierają strajk nauczycieli

Manifestacja przed Ministerstwem Zdrowia

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

wk*ny Wtorek, 14 Maja 2019, 18:39
Kiedyś NRL była apolityczna, teraz jest za kim POKO ? za kim? Co szeregowemu lekarzowi da strajk w sprawie podniesienia nakładów na ochronę zdrowia? Jeżeli zarobki niektórych już teraz są kosmiczne. Zarobki na kontraktach w kwocie 20-60 tys miesięcznie już nikogo nie bulwersują (dyrekcje przecież mają na to pieniądze). Ci co tak nie zarabiają będą łkać, że muszą tyle brać etatów, żeby takie kwoty wyciągnąć, że umierają z "przemęczenia". Pan Bukiel zawsze miał poglądy prawicowe, co się zmieniło? Przyszła do władzy w OZL i NRL młodzież z chowu PO i Nowoczesnej i Razem? i TERAZ AKCJA PROTESTACYJNA BO ZA MAŁO % PKB!!!! Przy takich apetytach jak lekarskie to i 10-20% będzie za mało. Ile ma zarabiać na etacie lekarz? To jest ważne pytanie - ile na umowie o pracę, tu i teraz w Polsce? Ile to wreszcie ma być, 20 tys, 30tys, czy tyle samo co dyrektor banku?
Czy lekarze to kolejne środowisko co uwierzyło że są nadludźmi? Chyba tak..... Ich doba ma 40 godzin i można pracować na 5 etatach.... Strajkujcie lekarze !!!! Wam się należy !!!! Lekarze powinni protestować, żeby ich godzina pracy miała max. 10 min
Antyk*ny Czwartek, 16 Maja 2019, 17:17
Komentarz poprzedzajacy słabszy niż kompot z ziemniaka. Kto mówi o zarabianiu 20 tysięcy? Kiedy płaca lekarza zaczyna się od 2,4 tys. A obowiązki jakie na nim ciąża, ba! Odpowiedzialność jest nie adekwatne. Takie samo wynagrodzenie otrzymuje początkująca księgowa, która popełniając pomyłkę raczej nie zabije człowieka, a już na pewno nie będzie miała takich konsekwencji jak lekarz. Także szanujmy się, bo piłować gębę, że kolejki takie długie do specjalistów to jest komu. Ale trzeba wziąć poprawkę, że specjalistów JEST MAŁO, dlatego są takie a nie inne kolejki. Zwiększenie nakładów PKB ma znaczenie.
wk*ny Piątek, 17 Maja 2019, 14:31
Antyk*ny - Komentarz słabszy niż kompot z ziemniaka. Rezydent ma płatny przez państwo staż ~ 4500 zł. Nie pisz głupot, że jak zostanie na oddziale to z automatu mu pensję obniżą. Widzę, że u Ciebie dyrektorzy w ogóle nie szanują lekarzy. Dziwne bo u nas dają 100-150 zł za godzinę i tak nie ma chętnych. Jak związek chce się bawić w politykę to niech si ę bawi razem ze schetynami i biedroniami, ale wtedy niech walczy o %PKB tylko zgodnie z ambicjami o eutanazję, tęczowy świat itd. A tak to obecnie każdy protest jest ze zlecenia politycznego. Proszę więc nie bredź. Nauczyciele też protestowali akurat w roku wyborczym, teraz OZZL chce zrobić to samo. Więc o co chodzi? Od głodówki PR dopiero co normalne pensje też idą w górę. Co któryś z młodych z PR kandyduje do PE?