Warszawa: 275 dzieci z samorządowego programu in vitro

14 Maja 2019, 13:02 in vitro

Warszawscy włodarze nie kryją zadowolenia z samorządowego programu wsparcia dla niepłodnych par. Prezydent miasta- Rafał Trzaskowski- poinformował właśnie, że dzięki stołecznemu programowi in vitro urodziło się już 275 nowych obywateli stolicy.

Miasto podbudowane sukcesem samorządowego programu wsparcia par borykających się z niepłodnością zapowiada, że chce podnieść finansowanie programu o 90 proc. Dotychczas z rozwiązania skorzystało 2 tys. par, a na świat przyszło 275 dzieci.

- Cieszę się, że Warszawa pomaga tym, którzy borykają się z problemem niepłodności- nie krył zadowolenia Rafał Trzaskowski.

 

Przypomnijmy, że koszt jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego to obecnie od 7 do 15 tys.złł (bez kosztów leczenia farmakologicznego, które są w większości refundowane). Uczestnikom stołecznego programu przysługuje możliwość dofinansowania do wysokości 80 proc. kosztów zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego (łącznie nie więcej niż 5 000 zł za jedną procedurę).

Z programu mogą skorzystać pary w związkach formalnych lub nieformalnych (pod warunkiem zgodnego poświadczenia obu stron), mieszkające w Warszawie od minimum dwóch lat (nie jest wymagane zameldowanie).

 

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz