S.Gadomski: wzrost wyceny świadczeń także na podwyżki dla pracowników

14 Maja 2019, 14:28 kasa pieniądze

Wzrost wyceny świadczeń ma być także przeznaczony na wzrost wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia - podkreślał wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski we wtorek na posiedzeniu podzespołu ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego.

Wskazał jednocześnie, że resort zdrowia nie planuje dedykowanej, znaczonej puli pieniędzy dla tych zawodów, które nie otrzymały jeszcze podwyżek.

- Nie chcę mówić tylko o podwyżkach dla fizjoterapeutów dzisiaj, bo trzeba pamiętać także o innych zawodach medycznych takich jak diagności laboratoryjni, technicy. Ale także nie zapominajmy o całej rzeszy księgowych, informatyków, administracji i obsłudze technicznej, którzy pracują w szpitalach – zwracał uwagę S.Gadomski.

– 680 mln zł wzrostu wyceny już zostało zrealizowane i ma posłużyć wzrostom płac w tych zawodach. Kolejna zwyżka - w ramach zwiększenia planu NFZ o 4 mld zł ma to dodatkowo wzmocnić - zapowiedział.

Jak przekonywał, ministerstwo zdrowia nie ma bezpośredniego wpływu na dyrektorów szpitali. Jednocześnie stwierdził, że zmiana wycen świadczeń ma służyć zwiększeniu wynagrodzeń tej kadry, która została pominięta przy podwyżkach wynagrodzeń. 

BPO

Polecamy również:

Prezes NFZ: wniosek o wzrost w planie finansowym o 4 mld zł - już w...

Fizjoterapeuci i diagności dziś przed MZ powiedzą: sprawdzam!

Ł.Szumowski: W 2019 r. przekroczymy magiczną barierę 100 mld zł na...

Diagności laboratoryjni: Minister wprowadza opinię publiczną w...

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Uczestnik systemu Środa, 15 Maja 2019, 16:19
Zmiana wyceny została dokonana w świadczeniach internistycznych i wybiórczo chirurgii ogólnej. Przyczyną tej zmiany było niedoszacowanie taryf, które nadal, po tej zmianie nie wystarczają na pokrycie ponoszonych kosztów. Dalszy wzrost kosztów, w tym wynagrodzeń fizjoterapeutów i innych pracowników, również niemedycznych, wymaga wzrostu ZNACZĄCEGO WSZYSTKICH taryf oraz dofinansowania podmiotów.