Sprawujesz opiekę nad osobą starszą? Dziś jest Twoje święto!

15 Maja 2019, 10:42 seniorzy

15 maja jest okazją do docenienia ich pracy oraz umożliwienia uzyskania wiedzy oraz pomocy w codziennych obowiązkach. Akademia Opiekunów zaprasza wszystkich opiekunów do wspólnego obchodzenia święta pod hasłem „Dbasz o innych, zadbaj też o siebie”. Celem inicjatywy jest wsparcie dla licznej grupy osób zajmujących się pomocą seniorom. Dziś uruchomiona została także specjalna, bezpłatna infolinia skierowana właśnie dla opiekunów. 

Od lat wzrasta popyt na specjalistyczną opiekę skierowaną do osób starszych. Praca ta daje ogromną satysfakcję i przyjemność z możliwości pomagania innym. Zawód ten wymaga jednak także dużej odpowiedzialności oraz ciągłego kontaktu z podopiecznym. Dlatego też wielu opiekunów boryka się z trudnościami, zarówno fizycznymi, jak i psychologicznymi.

- Nasze działania skierowane są do osób profesjonalnie zajmujących się opieką. Chcemy zarówno wzmacniać ich kompetencje, jak i być wsparciem w trudnych chwilach, które pojawiają się podczas pracy ze starszymi osobami – mówi Tomasz Piłat, dyrektor Akademii Opiekunów.

Warto pamiętać także o opiekunach naturalnych, którymi bardzo często są najbliżsi – mąż lub żona, dzieci bądź wnuczkowie. Dlatego też Dzień Opiekuna Osób Starszych jest skierowany do wszystkich tych, którzy zajmują się seniorami – bez żadnych ograniczeń. Akademia Opiekunów, znana z organizacji warsztatów, sympozjów oraz spotkań szkoleniowych, przygotowała specjalne wydarzenia mające na celu pomoc tym, którzy zajmują się osobami starszymi i schorowanymi na co dzień. Dlatego już 15 maja uruchomione zostaną trzy bezpłatne linie telefoniczne, gdzie każdy opiekun będzie mógł zasięgnąć porady. Pod numerem 12 347 64 99 dyżury pełnić będą:

  • pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem (w godzinach 10:00 – 16:00),
  • wykwalifikowany psycholog (w godzinach 10:00 - 14:00),
  • prawnik, który udzieli informacji z zakresu organizacji opieki domowej i opieki instytucjonalnej (w godzinach 9:00 - 13:00).

źródło: mat. pras

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Wiolka Wtorek, 21 Maja 2019, 17:46
Obchodziłam to święto jestem opiekunką w promedica w Niemczech. Córka mojej podopiecznej kupiła tort i tak świętowaliśmy. Mam bardzo dobrze na swojej sztelli