17-18.05 14 Międzynarodowy Kongres dla Młodych Naukowców

15 Maja 2019, 15:28 geny diagnostyka badania

Studenckie Towarzystwo Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w dniach 17-18 maja 2019 roku organizuje już po raz 14 Międzynarodowy Kongres dla Młodych Naukowców 14th Białystok International Medical Congress for Young Scientists, Białystok. W tym roku na kongresie blisko 400 studentów podda swoje prace ocenie profesorów także uczestniczących w konferencji.

Zrzeszeni w organizacji studenci, zgodnie z ideą Studenckiego Towarzystwa Naukowego, rozwijają swoje zainteresowania oraz przygotowują się do pracy naukowo-badawczej. Kongres jest zatem dla młodych naukowców okazją do prezentacji swoich wyników, wymiany doświadczeń oraz zdobywania nowych umiejętności.

Białystok International Medical Congress (BIMC), to jeden z największych kongresów studenckich w Polsce, w tym roku będzie gościć niemal 400 studentów z całej Polski, jak również z Europy między innymi z Litwy, Łotwy czy Białorusi.

Studenci kierunków medycznychuczelni wyższych przedstawią w języku angielskim ponad 420 autorskich prac naukowych lub przypadków klinicznych podczas 26 sesji tematycznych. Prace oceniane będą przez ponad stu nauczycieli akademickich, doświadczonych lekarzy, profesorów i doktorów, pracowników Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod względem wartości merytorycznej, atrakcyjności tematu i samodzielności.

Komitet Organizacyjny także i w tym roku wyszedł naprzeciw zaangażowanym studentom organizując szereg warsztatów z zakresu zarówno nauk klinicznych jak i społecznych. Dla zainteresowanych chirurgią nie zabraknie warsztatów szycia chirurgicznego oraz laparoskopii. Dla przyszłych kardiologów zaplanowane zostały warsztaty z interpretacji EKG. Ponadto w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych UMB odbędą się symulacje z medycyny ratunkowej i pierwszej pomocy. Całe wydarzenie zakończy się uroczystą galą, na której zostaną wręczone nagrody najlepszym oraz zostanie rozstrzygnięty Ranking Kół Naukowych UMB. Szczegółowy program konferencji znajduje się w linku: 

 

Źródło: http://bimc.umb.edu.pl/

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz