Zmiany w zarządzie Medicover Sp. z o.o.

15 Maja 2019, 15:34 porozumienie ugoda umowa

W strukturze zarządu Medicover Sp. z o.o. nastąpiły w ostatnim czasie zmiany. Chodzi o stanowisko prezesa zarządu, ale także nowych członków zarządu, co - jak informuje spółka, ma związek z rosnącym znaczeniem stomatologii i opieki szpitalnej w obszarze usług medycznych firmy.

Na koniec kwietnia br. stanowisko Prezesa Zarządu Medicover Sp. z o.o. objął John Stubbington. W tym samym czasie na Członków Zarządu powołani zostali: Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia, oraz Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Zarządzający Usług Szpitalnych. Wprowadzone zmiany podyktowane są rosnącym znaczeniem stomatologii oraz opieki szpitalnej w obszarze usług medycznych firmy.

John Stubbington, który objął stanowisko Prezesa Zarządu Medicover Sp. z o.o., ma 35 lat doświadczenia w branży opieki zdrowotnej, a ze spółką Medicover związany jest od ośmiu lat. Obecnie zarządza pionem Healthcare Services, Medicover w sześciu krajach w Europie i Azji, a jego nominacja na stanowisko Prezesa jest kolejnym rozszerzeniem dotychczasowych obowiązków jako członka zarządu.

Przez ostatnie lata pełni funkcję dyrektora operacyjnego Healthcare Services – odpowiadał za działalność firmy w Polsce, Rumunii, Ukrainie, na Węgrzech oraz w Indiach. Wcześniej doświadczenie menadżerskie zdobywał m.in. jako dyrektor operacyjny BUPA International, dyrektor naczelny IHI BUPA, a także w firmach CIGNA i AVIVA.

Nowi członkowie zarządu

Oprócz Johna Stubbingtona do zarządu Medicover Sp. z o.o. zostali powołani: Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia oraz Marcin Łukasiewicz, Dyrektor Zarządzający Usług Szpitalnych i FFS (Fee-for-Service).

Wioletta Januszczyk od 2016 roku odpowiada w Medicover Polska za rozwój usług stomatologicznych oraz działanie i rozbudowę sieci placówek na terenie całego kraju. Wcześniej zdobywała doświadczenie menadżerskie w Wielkiej Brytanii, Azji i Polsce pracując dla firm takich jak Accenture, Jatomi Fitness i Halfords i Inwido.

Marcin Łukasiewicz ze spółką Medicover związany jest od 1995 roku. Obecnie jako Dyrektor Zarządzający Usług Szpitalnych odpowiada za działanie i rozwój usług szpitalnych w Szpitalu Medicover, Centrum Medycznym Damiana, Medicover Senior, Rehasport Clinic oraz Grupie Neomedic. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora ds. Medycyny Pracy i Stomatologii, a następnie Dyrektora ds. Projektu Szpitalnego, Dyrektora ds. Rozwoju i Inwestycji.

Nowa struktura zarządu Medicover Sp. z o.o. wynika ze zmieniającej się oferty naszej firmy. Od wielu lat poszerzamy działalność nie tylko o opiekę ambulatoryjną, lecz także o działalność szpitalną i biznes stomatologiczny. Już dziś Healthcare Services, Medicover posiada w Polsce sześć szpitali oraz 139 gabinetów stomatologicznych w 30 lokalizacjach. Dołączenie do zarządu osób związanych z biznesem szpitalnym oraz stomatologią było naturalnym krokiem w rozwoju firmy i wyrazem aktualnej strategii rozwoju biznesowego– komentuje John Stubbington.

Aktualnie w skład zarządu Medicover Sp. z o.o. wchodzą: John Stubbington (Prezes Zarządu), Artur Białkowski, Wioletta Januszczyk, Marcin Łukasiewicz, Bożena Walewska-Zielecka oraz Piotr Wojciechowski (Członkowie Zarządu).

Źródło: mat. pras.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Kaśka Piątek, 12 Lipca 2019, 20:21
Pracowałam w medicover 5 lat. Teraz jest juz swoj gabinet i brak czasu na dyzury w innych miejscach. Mimo że nie mają super dodatków do wynagrodzeń to jest wysoki standard pracy, dofinansowania do konferencji i w miare elastyczny grafik pracy. Mozna sobie zgrać z dyżurami w innych placowkach