Przegląd prasy

16 Maja 2019, 9:14 prasa

Absolwentki pielęgniarstwa zarabiają 3-4 tys. zł brutto – Super Express s.5 – Rozmowa z Zofią Małas, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych nt. sytuacji pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. O brakach kadr i zarobkach.

Jak uwolnić Tymka od lekówGazeta Wyborcza (Judyta Watoła, s.13) – Rozmowa z prof. Sebastianem Giebelem, kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku i onkohematologii w Instytucie Onkologii w Gliwicach nt. łączenia przeszczepu szpiku z przeszczepem tkankowym

UOKiK kwestionuje ceny suplementówPuls Biznesu s.9 - UOKiK wszczął postępowanie ws. Działań firmy dystrybuującej suplementy diety ,Solgar Polska. Przedstawiciele firmy sprawdzali w aptekach po jakiej cenie oferowane są produkty. Za obniżki groziło czasowe wstrzymanie dostaw lub rozwiązanie umowy. 

Na co w szpitalach pójdzie 4 mld zł?Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A13) – O blisko 5 pros. Wzrosną od lipca wyceny świadczeń w przychodniach szpitalach i uzdrowiskach. NFZ przeznaczy na nie dodatkowe pieniądze ze składki zdrowotnej.

e-zlecenie na wyroby medyczne, szybsze, ale bez zachęt dla lekarzy – Rzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.a13)- Resort skraca zlecenie na pieluchomajtki, stomie i inne wyroby , by skończyć z biurokracja, ale nie ma funduszy, by przekonać lekarzy do rozwiązań cyfrowych.

Profilaktyka raka szyjki macicy niedostępnaDziennik Gazeta Prawna (Klara Klinger, Patrycja Otto, s.A4-5) – Brakuje szczepionek przeciw HPV – to kolejne zawirowania na rynku wakcyn. Mamy też kłopot z preparatami chroniącymi przez odrą, gruźlicą i WZW.

Brak definicji łóżka pozwala obchodzić prawoDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.b1) – Dyrektorzy szpitali kładą pacjentów na korytarzu, by nie zatrudniać większej liczby pielęgniarek. Do normy zatrudnieniowej nie wlicza się dostawek.

Pobyt z dzieckiem w szpitalu bez dodatkowych kosztów – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Po długich debatach posłowie zadecydowali, ze nie będzie żadnych opłat dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Psychiatria dziecięca wciąż kopciuszkiem medycyny – Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B8) – W tym roku jest możliwe rozszerzenie pilotażu centrów zdrowia psychicznego dla dorosłych.

Skoro lek jest potrzeby i refundowany, to powinien być refundowany dla wszystkich pacjentówDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B10) – Rozmowa z Tomaszem Zielińskim, ekspertem Porozumienia Zielonogórskiego nt. e-recept, zasad określania za leki oraz funkcjonalności IKP.

Dodatki

W zdrowym ciele zdrowych duch – Nasz dziennik

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz