MZ odwołuje noc muzeów w powodu ryzyka zakłóceń imprezy przez fizjoterapeutów

18 Maja 2019, 14:02 ministerstwo zdrowia

Jak się dowiedzieliśmy, dzisiejsza impreza Noc Muzeów nie będzie obejmować gmachu resortu zdrowia. Taka decyzja zapadła ze względu na to, że przedstawiciel fizjoterapeutów wspomniał o możliwym zakłóceniu imprezy. Fizjoterapeuci walczą o podwyżki. Z kolei MZ tłumaczy, że w imprezie miało brać udział wiele dzieci i mógłby być problem z zapewnieniem im bezpiecznych warunków.

Aktualizacja: Fizjoterapeuci o decyzji MZ oraz komunikat MZ w sprawie odwołania udziału w imprezie

- Wczoraj mieliśmy genialny pomysł: mamy Noc Muzeów w Ministerstwie Zdrowia, może dzisiaj wieczorem to zaczniemy, każdy fizjoterapeuta i diagnosta odwiedziłby Ministerstwo Zdrowia i zostałby na noc? Przerodziłoby się to w protest głodowy. Dopuszczana jest taka ewentualność (...) Skoro głodówka, to w ministerstwie - dlaczego nie?! - tak o proteście fizjoterapeutów mówi dr Tomasz Dybek przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Radiu Zet. 

Ciekawa sytuacja może być też 1 czerwca. Lekarze rezydenci wybierając taki termin na masową manifestację pod KPRM, nie mieli wiedzy o tym, że w ogrodach Kancelarii Premiera będą obchody dnia dziecka. 

Aleksandra Kurowska

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz