Fizjoterapeuci do MZ: nie zakłócimy Nocy Muzeów. Lubimy ludzi

18 Maja 2019, 17:06 Fizjoterapeuci

Tomasz Dybek odpowiedział na działania MZ dotyczące odwołania udziału w dzisiejszej Nocy Muzeów. Ministerstwo wycofało się z tej kulturalnej imprezy tłumacząc to zapowiedziami fizjoterapeutów o ewentualnym przyjściu do gmachu w ramach protestu. Co na to fizjoterapeuci?

O sprawie informowaliśmy tutaj

O możliwości wykorzystania imprezy w proteście fizjoterapeutów wspominano w mediach społecznościowych oraz radiu. - Wczoraj mieliśmy genialny pomysł: mamy Noc Muzeów w Ministerstwie Zdrowia, może dzisiaj wieczorem to zaczniemy, każdy fizjoterapeuta i diagnosta odwiedziłby Ministerstwo Zdrowia i zostałby na noc? Przerodziłoby się to w protest głodowy. Dopuszczana jest taka ewentualność (...) Skoro głodówka, to w ministerstwie - dlaczego nie?! - tak o proteście fizjoterapeutów mówi dr Tomasz Dybek przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Radiu Zet. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że już po raz drugi włączyło się w organizację Nocy Muzeów, podczas której zwiedzający mogą zobaczyć od środka zabytkową siedzibę ministerstwa oraz skorzystać z atrakcji promujących zdrowy styl życia. - Także w tym roku przygotowaliśmy bogaty program i spodziewaliśmy się, tak jak to było rok temu, odwiedzin nawet kilku tysięcy gości, zarówno dorosłych, jak i dzieci - informuje MZ. 

- Niestety, w związku z pojawiającymi się sygnałami dotyczącymi możliwości zakłócenia dzisiejszego wydarzenia i z uwagi na konieczność zagwarantowania bezpieczeństwa osób, które planowały wziąć udział w tym wydarzeniu informujemy, że Noc Muzeów w Pałacu Paca przy ul. Miodowej zostaje odwołana - poinformowało ministerstwo już po publikacji naszego wcześniejszego tekstu.

- Jako organizatorzy wydarzenia, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu naszych Gości. Bardzo przepraszamy za niedogodności związane z koniecznością odwołania wydarzenia. 

Najbliższym miejscem, które można odwiedzić jest w ramach Nocy Muzeów jest Zamek Królewski. Część atrakcji, które przygotowaliśmy dla najmłodszych będzie można zobaczyć już 1 czerwca podczas Dnia Dziecka w ogrodach KPRM. Zabytkowe wnętrza Pałacu Paca będzie można zwiedzić w trakcie wakacji. Dla najmłodszych przygotowaliśmy szczególną propozycję: „Wakacje w Pałacu Paca”. Już dziś zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do odwiedzenia w trakcie wakacji Ministerstwa Zdrowia. Szczegóły przekażemy Państwu już wkrótce - czytamy w komunikacie MZ. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz