Przegląd prasy

20 Maja 2019, 8:46 prasa

Bezrobotna nie zapłaci za szpital po wypadku na rolkachRzeczpospolita (Danuta Frey, s.A11) – Zdarzenia losowe, które nastąpiły po rejestracji w urzędzie pracy, nie mogły odebrać związanych z tym uprawnień.

Przychodnie prywatne, ale pacjenci niezadowoleniDziennik Gazeta Prawna (Patrycja Otto, Klara Klinger, s.A4-5)  - Brak zainteresowania lekarza, błędne diagnozy – niezależnie, czy badamy się prywatnie, czy na fundusz. Pacjenci oceniają prywatne leczenie, raport „Prywatna oraz publiczna służba zdrowia – opinie Polaków”. Na zlecenie Centrum Medycznego Damiana.

Boom na kierunki medyczneDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, Paulina Szewioła, s.B11) – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpocznie wkrótce kształcenie lekarzy. Na akceptacje czekają jeszcze wnioski złożone przez uczelnie niepubliczne.

Synektik rośnie na robotachPuls Biznesu (Marcel Zatoński, s.6) – Wstawienie sześciu robotów da Vinci do polskich szpitali mocno podbiło wyniki giełdowej spółki medycznej. W tym roku planują dostarczenie co najmniej czterech kolejnych.

Tu najważniejszy jest pacjent – Gazeta Wyborcza Warszawa (Agnieszka Urazińska, s.6) – Rozmowa dr Łukaszem Więchem, specjalistą zdrowia publicznego, wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego nt. badań klinicznych. Ryzyko i korzyści.

Tygodniki

Cel: zdrowy pacjent – Do Rzeczy (Jacek Przybylski, s88-89) – Podsumowanie debaty poświęconej zmianie modeli finansowania służby zdrowia, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Belwederze. Eksperci z całego świata podkreślają konieczność zmian systemów ochrony zdrowia, by dopasować je do potrzeb na miarę XXI w. W konferencji brali udział m.in. prof. Czauderna oraz minister Szumowski.

Atak astmy gorszy niż zawał – Do Rzeczy (Katarzyna Pinkosz, s.90-91) – Rozmowa z dr Piotrem Kuną, alergologiem nt. przypadłości, na którą choruje 4,5 mln Polaków, jaką jest astma.

Konopie pełne nadzieiWprost (Magdalena Kozińska, s.72-73) – Materiał poświęcoy medycznej marihuanie. O legalizacji substancji w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, zastosowania oraz raport Światowej Organizacji Zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz