Polska spółka technologiczna z branży medycznej będzie współpracować ze światowym gigantem

20 Maja 2019, 11:22 porozumienie ugoda umowa

InventionMed - technologiczna spółka z branży medycznej zmierzająca na główny rynek GPW, rozpoczyna rozmowy dotyczące współpracy z globalnym koncernem Croma Pharma GmbH. Firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji strzykawek z kwasem hialuronowym, wesprze InventionMed w działaniach związanych z produkcją i komercjalizacją wirtualnej strzykawki – drugiego po TutorDerm projektu rozwojowego spółki.

InventionMed to spółka technologiczna z branży medycznej. Teraz jest notowana jest na New Connect, ale jest w trakcie procesu przeniesienia na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych. W swojej ofercie posiada symulatory medyczne w wirtualnej rzeczywistości, takie jak wirtualna strzykawka, czy TutorDerm. 

Zobacz: Dzięki wirtualnej strzykawce lekarze nauczą się m.in. podawać kwas hialuronowy

Spółka poinformowała o nawiązaniu współpracy z Croma Pharma GmbH koncernem farmaceutycznym, zajmującą się opracowywaniem, produkcją i dystrybucją produktów z branży dermatologii estetycznej. Firma posiada 12 spółek zależnych na czterech kontynentach oraz ponad 70 placówek handlowych i partnerów na całym świecie. Spółka specjalizuje się w produkcji strzykawek z kwasem hialuronowym.

Croma Pharma GmbH umożliwi InventionMed dostęp do rynków światowych (głównie Zachodniej Europy, Australii i obu Ameryk) w zakresie dystrybucji symulatorów, co może znacząco przełożyć się zarówno na zwiększenie skali działalności spółki oraz jej rozpoznawalności a także na osiągane wyniki finansowe.

Współpraca z Croma Pharma GmbH to dla nas bardzo duża szansa na szybszy rozwój i komercjalizację wirtualnej strzykawki. Wiedza i doświadczenie najwyższej klasy specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej pomoże nam na dokładne odwzorowanie realnych procedur związanych ze wstrzykiwaniem substancji podskórnych w wirtualnym świecie, a także da nam możliwości na zwiększenie skali działalności na zagranicznych rynkach komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz