OZZL: Fizjoterapeuci byli i są lekceważeni przez władze

20 Maja 2019, 16:33 kasa pieniądze

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraził poparcie dla działań protestacyjnych fizjoterapeutów i oczekuje zwiększenia wynagrodzeń dla fizjoterapeutów..

 

Jak informuje w swoim stanowisku Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, "fizjoterapeuci stanowią istotny element zespołu leczącego, jednak dotychczas byli oni często lekceważeni przez rządzących i osoby odpowiedzialne za funkcjonowanie publicznej ochrony zdrowia".

W opinii OZZL, wyrazem tego lekceważenia były - i są - niskie wynagrodzenia tej grupy zawodowej, zmuszające ich często do pracy na kilku etatach. Rodzi permanentne przemęczenie i może stanowić zagrożenie tak dla samych fizjoterapeutów jak i ich pacjentów - ocenia Zarząd Krajowy OZZL.

W ocenie lekarzy, sytuacja ta musi się zmienić, a pierwszym krokiem na drodze do tych zmian powinien być odpowiedni wzrost wynagrodzeń fizjoterapeutów - czytamy.

źródło: OZZL

JK

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Terapeuta Wtorek, 21 Maja 2019, 11:04
Za tak niską kasę tak ciężka praca??? Niech wszyscy zarabiają godnie i adekwatnie do wykształcenia. Teraz opiekun po szkółce niedzielnej (czyli po rocznej) zarabia więcej od terapeutów po studiach i specjalizacjach..
doktor Poniedziałek, 20 Maja 2019, 17:53
Tylko kasa a robić się nie chce. Teraz sami pokazują , że są niepotrzebni.
Medyk Wtorek, 21 Maja 2019, 11:06
Za tą kasę trzeba żyć!