LUX MED kupił kolejną klinikę stomatologiczną. Ma już je w 60 lokalizacjach

22 Maja 2019, 14:25 Stomatologia

Piękny uśmiech kosztuje, a niedoinwestowana od lat "publiczna" stomatologia skłania do wybierania usług komercyjnych. Sieć placówek stomatologicznych konsekwentnie buduje LUX MED. Teraz kupuje Silver Dental Clinic. Ile foteli dentystycznych ma już w swoich placówkach?

 

Grupa LUX MED nabyła firmę Silver Dental Clinic, która jest właścicielem centrum stomatologicznego w Piasecznie pod Warszawą. To już czwarta w tym roku placówka, która będzie działać w ramach nowej linii biznesowej LUX MED Stomatologia. W sumie pacjenci mogą już korzystać z usług w ponad 60 lokalizacjach w największych miastach Polski. Do ich dyspozycji jest blisko 200 foteli dentystycznych.

Oferta Silver Dental Clinic dotyczy m.in. ortodoncji, implantologii, stomatologii estetycznej, endodoncji mikroskopowej, protetyki, chirurgii i somatologii dziecięcej. W placówce znajdują się cztery gabinety dentystyczne, pracownia RTG wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, laboratorium ortodontyczne oraz sala szkoleniowa. Spółka zatrudnia ponad 30 osób.

– Jesteśmy największą siecią oferującą usługi dentystyczne w Polsce, a w planach mamy już kolejne inwestycje – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Od stycznia br. w ramach Grupy LUX MED rozpoczęły działalność dwa, wysokospecjalistyczne centra medyczne LUX MED Stomatologia w Krakowie (przy ul. Wadowickiej 7 i przy ul. Opolskiej 114). Również na początku roku do dyspozycji pacjentów oddano zmodernizowane centrum stomatologiczne na ul. Szernera 3 w Warszawie. 

Ze świadczeń medycznych LUX MED-u korzysta ok. 2 mln pacjentów. Grypa ma ponad 220 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 tys. osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz