Przegląd prasy

23 Maja 2019, 9:17 prasa

Lekarz rezydent może zarobić ok 6 tys złSuper Express s.4- Wywiad z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim nt. „cichej umowy” z Marcinem Czechem oraz zarobkach w ochronie zdrowia.

Agencja Badań Medycznych jest dedykowana pacjentomSuper Express, dodatek Badania Kliniczne -Rozmowa z Radosławem Sierpińskim  nt. Agencji Badań Medycznych.

Szykują się wielkie podwyżki płacDziennik Gazeta Prawna (Łukasz Guza, s.B9)- Pracodawcy i związki zawodowe proponują wzrost minimalnej pensji od 137 do 270 zł, a wynagrodzeń w budżetówce – od 6,1 proc do 15 proc.

NFZ się reorganizuje, pracownicy odchodzą –Dziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B9) – Szastanie zasobami ludzkim – tak o tym co się dzieje w NFZ mówią działający tam związkowy.

Zmiana w spółka pozwala zachować fundusz rehabilitacji – Dziennik Gazeta Prawna (Michalina Topolewska, s.B9) – Jeśli przedsiębiorca przekształca działalność gospodarczą w spółkę kapitałową, nie musi zwracać niewykorzystanych pieniędzy z PFRON.

Wzrost wyceny świadczeń trafi głównie na podwyżki płacDziennik Gazeta Prawna (Agata Szczepańska, s.B11) – 4 mld zł dodatkowo ujęte w nowym planie finansowym NFZ ma trafić głównie na wzrost podwyżek płac zawodów medycznych.

Medycy czują się oszukaniRzeczpospolita (Karolina Kowalska, s.A17) – Lekarze rozważają protest polegający na ograniczaniu czasu pracy. Twierdzą, że MZ ich lekceważy.

Dodatki

Badania kliniczne – Super Express

Zdrowy styl życia – Nasz Dziennik

Alzheimer- Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz