Pracodawcy: rehabilitacja to niedoceniane w polskim systemie świadczenie

24 Maja 2019, 15:32 fizjoterapia fizjoterapeuta rehabilitacja

Od ponad roku Pracodawcy RP zwracają uwagę w opinii publicznej, że rehabilitacja medyczna jest rodzajem świadczeń całkowicie niedocenianym w polskim systemie opieki zdrowotnej. Apelują do ministra zdrowia o wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska fizjoterapeutów.

W związku z podjęciem przez fizjoterapeutów tak radykalnych kroków, Pracodawcy RP zwracają się do ministra zdrowia z apelem o "podjęcie stosownych działań, aby zarówno pacjenci jak i świadczeniodawcy poczuli się w naszym kraju bezpiecznie".

Organizacja podkreśliła, że już od ponad roku zwraca uwagę na potrzeby tej grupy zawodowej. "Rehabilitacja medyczna jest rodzajem świadczeń całkowicie niedocenianym w polskim systemie opieki zdrowotnej" - czytamy w apelu.

Pracodawcy podkreślają, że nakłady finansowanie przeznaczane przez NFZ na ten cel są niewystarczające. -Koniecznie jest ich zwiększenie i położenie nacisku na skuteczniejsze ich wykorzystanie - piszą.

"Liczymy na Pana otwartość oraz wyrażamy przekonanie, że wyjście naprzeciw oczekiwaniom środowiska fizjoterapeutów przyczyni się do stabilizacji opieki medycznej" 

źródło Pracodawcy RP

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz