PZU bezpłatnie ubezpieczy zdrowie dzieci na wakacje. Co w zamian?

27 Maja 2019, 15:09 dzieci sport medycyna sportowa

PZU Pomoc bezpłatnie ubezpieczy zdrowie dzieci i młodzieży. Możliwość bezpłatnego przystąpienia do ubezpieczenia przewidziano na czas wakacji, od 20 czerwca do 1 września. Chodzi np. o złamanie ręki, zęba, oparzenia i inne nieszczęśliwe wypadki - nawet te, do których doszło podczas uprawiania wyczynowo sportów. Kto może skorzystać z oferty?

PZU Pomoc rusza z ogólnopolską akcją „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”.  Poza dziećmi, akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” obejmuje także pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do ubezpieczenia.

Aby z niego skorzystać, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na stronie internetowej wakacjezpzu.pl i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach (np. marketingowych).

Czego boją się rodzice? Używek

PZU przytacza wyniki badań (na próbie 600 osób), zgodnie z którymi aż 71 proc. rodziców najbardziej obawia się używek w związku z wyjazdami dzieci na wakacje, a 68 proc. przemocy wobec ich dzieci. Natomiast 65 proc. z badanych rodziców niepokoi negatywny wpływ starszych dzieci na ich pociechy, a 64 proc. obawia się także nieszczęśliwych wypadków. Ponad połowa z rodziców boi się, że dziecko  nie poradzi sobie podczas samodzielnego wyjazdu.

Ankietowani rodzice podkreślali, że jako dzieci w wakacje mieli więcej kontaktu z przyrodą i więcej od nich wymagano. Ponadto wyrażali uznanie dla samodzielności rozumianej jako umiejętność rozbijania obozów, budowania prycz i nocnego stania na wartach. Jak przyznali, byli zadowoleni z wakacji w środku lasu, bez telefonu i pieniędzy, a często z brudną i mokrą odzieżą.

24/7

 – Polisa w PZU dla dziecka na całe wakacje działa 24 godziny na dobę na całym świecie. Ubezpieczenie obejmuje szereg nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń, jakie mogą przytrafić się dzieciom. Osobom objętym ubezpieczeniem gwarantujemy usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną – wyjaśnia Grzegorz Goluch, prezes zarządu PZU Pomoc.

Jutro rusza również konkurs fotograficzny, w którym na zwycięzców czeka 10 voucherów o wartości 2 tys. zł. Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać swoje zdjęcie z wakacji i krótko opisać wspomnienia z nim związane. Wszystkie szczegóły dostępne są na dedykowanej stronie. Konkurs potrwa do 21 czerwca br. 

W ubiegłym roku, aby podnieść bezpieczeństwo dzieci, PZU zorganizowało kampanię „Zwolnij przy szkole. Dziecko bezpieczne na drodze”. Do uczniów klas I-III w szkołach podstawowych w całej Polsce trafiło ponad 1,6 mln odblasków z wbudowaną migającą lampką.

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz